Češi nemají na pojištění

b

Květen 2014

Pojišťovna České spořitelny provedla průzkum, jehož výsledky jsou poměrně překvapivé. Zúčastnilo se ho více než 1 000 respondentů ve všech věkových skupinách. Ukázalo se, že více než polovina z nich nemá sjednané životní pojištění. Nejčastějším důvodem, proč lidé životní pojištění nemají, je, že na něj nezbývají peníze. Většina ale přitom kouří, což rozhodně peníze do rodinného rozpočtu nepřidá.

Mezi výsledky průzkumu patří následující: polovina lidí, kteří říkají, že nemají peníze, jsou aktivní kuřáci, pětina lidí nepovažuje životní pojištění za výhodné, desetina lidí nad životním pojištěním nikdy nepřemýšlela, pouze čtyři lidé ze sta mají dostatečně velkou finanční rezervu a životní pojištění tak nepotřebují, peníze na pojištění nemají zejména nezaměstnaní, důchodci a některé ženy, studenti a mladí lidé do 25 let o životním pojištění buď nepřemýšlí, nebo se neorientují v nabídkách, o sjednání přemýšlejí nejvíce mladí živitelé rodin a tzv. "singles".

Obecně lze říci, že životní pojištění není zdaleka tak rozšířeným produktem, jak by se mohlo zdát. Lidé na něj nemají peníze, nevyznají se v něm nebo ho zkrátka považují za nevýhodné. Z největší části jsou o jeho nevýhodnosti přesvědčeni zaměstnanci v administrativě nebo živnostníci. Velké procento lidí tvrdí, že na pojištění nemá a přitom utrácí ročně tisíce korun za cigarety.

Oblíbené

Klik 3.0 - Povinné ručeníNejlevnější povinné ručení

Obratem pro Vás najdeme nejlevnější povinné ručení. Veškeré nabídky pro Vás přehledně seřadíme takže ihned uvidíte, která pojiš...

Klik 3.0 - Povinné ručeníPorovnání povinného ručení

Pro porovnání povinného ručení Vám stačí počítač nebo telefon a 5 minut Vašeho času. Na jednoduché kalkulačce si můžete sami z ...