Cestovní pojištění Argentina

užitečné informace

Základní údaje

Časový posun v zimě -4, v létě -5
Telefonní předvolba +54
Vízum ne
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování povinně žádné, doporučují se spalničky, záškrt, dětská obrna, tetanus, žlutá zimnice, hepatitida A a B, břišní tyfus a vzteklina

Rychlostní limity

Rychlostní limit dálnice 130 km/h
Rychlostní limit silnice 110 km/h
Rychlostní limit v obci 60 km/h
Tolerance alkoholu 0,5 ‰

Důležitá telefonní čísla

Rychlá lékařská pomoc

107

Policie

101

Hasiči

100

Velvyslanectví České republiky v Buenos Aires

Adresa Junín 1461, 1113 Buenos Aires
Telefon +5411 4807 3107 
Nouzová linka +5491 141 894 152
E-mail buenosaires@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Slovníček

Dobrý den Buenos días (buenos dýjás)
Na shledanou Adiós (adyjós)
Děkuji Gracias (grafijás)
Potřebuji pomoc Necesito ayuda (nefesíto ajůda)

Vypočítej cestovní pojištění

Pozor na

Upozorňujeme na rostoucí kriminalitu v celé zemi, zejména v Buenos Aires. Vyhněte se směně peněz na ulici, v oběhu je velké množství falešných pesos (zejména bankovky vyšší hodnoty). Velmi časté jsou kapesní krádeže.

Naše doporučení

Doporučujeme nespouštět z dohledu své osobní věci, dávejte dobrý pozor na fotoaparát, peněženku, doklady. V případě přepadení je dobré neodporovat a vydat jistou část své hotovosti útočníkovi, pravděpodobně ho to uspokojí a ustoupí od dalších ataků. Při odletu ze země doporučujeme vyrazit na letiště s velkým časovým předstihem, hlavní tah často není průjezdný z důvodu demonstrací.

Zdravotní péče

V Argentině je možno navštívit soukromá nebo veřejná zdravotnická zařízení. Ta veřejná jsou sice levnější (v některých můžete být ošetřeni i zdarma), ale potýkají s množstvím problémů od nízké kvality služeb, přes nedostatečnou kapacitu až po absenci kvalitního lékařského materiálu či nedodržování základních hygienických zásad. Soukromá zařízení jsou o poznání kvalitnější, nicméně většinou je nutné zde za ošetření platit, a to často vysoké části v hotovosti (platební karty přijímají jen některé kliniky). Z České republiky je dobré se vybavit léky, které běžně užíváte, na místě mohou být hůře dostupné. V období května až září zde hrozí nákaza chřipkou, od prosince do března hrozí nákaza horečkou dengue nebo výjimečně také žlutou zimnicí.