Cestovní pojištění Bangladéš

užitečné informace

Základní údaje

Časový posun v zimě +4,5, v létě +3,5
Telefonní předvolba +880
Vízum ano
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování žlutá zimnice (v případě příjezdu z oblastí, kde se vyskytuje), doporučují se spalničky, tetanus, hepatitida A a B, břišní tyfus, vzteklina, dětská obrna a japonská encefalitida

Rychlostní limity

Rychlostní limit dálnice není stanoveno
Rychlostní limit silnice 50 km/h
Rychlostní limit v obci 50 km/h
Tolerance alkoholu 0 ‰

Důležitá telefonní čísla

Rychlá lékařská pomoc

199

Policie

8-665-513

Hasiči

9-555-555

Velvyslanectví Dillí

Adresa 50-M, Niti Marg, Chanakyapuri, 110 021 New Delhi
Telefon +91/11 2415 5200
Nouzová linka +91 9910 999 460
E-mail newdelhi@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Slovníček

Dobrý den Bhāla dina
Na shledanou Bidāẏa
Děkuji Tōmākē dhan'yabāda
Potřebuji pomoc Āmi sāhāyya praẏōjana

Vypočítej cestovní pojištění

Pozor na

Upozorňujeme na fakt, že Bangladéš je muslimskou zemí s pevným dodržováním náboženských tradic, čemuž je nutné přizpůsobit způsob chování i oblékání. Pozor je třeba dát na období dešťů od května do září, kdy sem není vhodné cestovat. Na veřejnosti platí zákaz konzumace alkoholu. Některá ubytovací zařízení zde odmítají ubytovat společně páry s nestejným příjmením.

Naše doporučení

Doporučujeme dávat dobrý pozor na své osobní věci, zejména finanční prostředky a cestovní doklady. Před cestou do vzdálenějších koutů Bangladéše doporučujeme informovat se o aktuální politické a bezpečnostní situaci. V případě zájmu o proplacení cestovních šeků je nutné mít je vystavené na měnu USD, následně budou proplaceny v místní měně.

Zdravotní péče

Lékařská péče v Bangladéši se různí ve městech a na venkově. Zatímco větší města disponují několika poměrně kvalitními klinikami, venkov je na tom podstatně hůře. K návštěvě se doporučuje výhradně městská klinika s anglicky mluvícími lékaři. Hygienická úroveň je zde obecně nižší než u nás, kvalita vody taktéž. Doporučuje se konzumace výhradně balené vody. Před odjezdem uzavřete kvalitní cestovní pojištění, podstupte příslušná očkování a zabalte dostatečné množství potřebných léků. Do Bangladéše je vhodné odcestovat pouze ve velmi dobrém zdravotním stavu (týká se také chrupu - tamní zubařská péče je na tristní úrovni).