Cestovní pojištění Brazílie

užitečné informace

Základní údaje

Časový posun v zimě východní část (Brasilia) -4, střední část (Manaus) -5, západní část (Rio Branco) -6, v létě východní část (Brasilia) -5, střední část (Manaus) -6, západní část (Rio Branco) -7
Telefonní předvolba +55
Vízum ne
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování povinně žádné, doporučují se spalničky, záškrt, dětská obrna, tetanus, žlutá zimnice, hepatitida A a B, břišní tyfus a vzteklina

Rychlostní limity

Rychlostní limit dálnice 120 km/h
Rychlostní limit silnice 100 km/h
Rychlostní limit v obci 60 km/h
Tolerance alkoholu 0 ‰

Důležitá telefonní čísla

Rychlá lékařská pomoc

192

Policie

147

Hasiči

193

Velvyslanectví Brasília

Adresa SES 805 Lote 21A Via L3 Sul, Asa Sul, CEP 70200-901 Brasília
Telefon +5561/32427785, 32427905 , +55 61 3248 2053
Nouzová linka +5561 916 26560
E-mail brasilia@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Slovníček

Dobrý den Bom dia (bon džíje)
Na shledanou Adeus (ádyjus)
Děkuji Obrigado (obrigádu)
Potřebuji pomoc Eu preciso de ajuda (Eu presízo džažúda)

Vypočítej cestovní pojištění

Pozor na

Upozorňujeme na špatnou bezpečnostní situaci ve větších městech (zejména Rio de Janeiro), nenavštěvujte chudinské čtvrti, nevyužívejte pěších tunelů, nepohybujte se o samotě a v případě pocitu nebezpečí se neváhejte obrátit na policistu.

Naše doporučení

Doporučujeme si s sebou vzít fotokopie cestovních dokladů a originály pasů a dalších důležitých dokladů ponechávejte při výletech a procházkách v hotelovém trezoru, stejně tak větší obnos peněz.

Zdravotní péče

Zdravotní péči doporučujeme v Brazílii využít na soukromých klinikách ve větších městech, jsou na skvělé úrovni. Státní lékařská zařízení jsou na tom o něco hůře, některá však mohou poskytnout ošetření zdarma. Často je tam však velké množství pacientů a hygienické podmínky nejsou zcela optimální. Za ošetření se platí většinou v hotovosti nebo kreditní kartou. Před odjezdem uzavřete kvalitní cestovní pojištění, podstupte příslušná očkování (i proti žluté zimnici) a přibalte také repelenty (jako preventivní ochrana proti kousnutí komáry, kteří přenáší horečku dengue).