Cestovní pojištění Malajsie

užitečné informace

Základní údaje

Časový posun v zimě +7, v létě +6
Telefonní předvolba +60
Vízum ne
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování žlutá zimnice (v případě příjezdu z oblastí, kde se vyskytuje), doporučují se spalničky, tetanus, záškrt, dětská obrna, hepatitida A a B, břišní tyfus a japonská encefalitida

Rychlostní limity

Rychlostní limit dálnice 110 km/h
Rychlostní limit silnice 90 km/h
Rychlostní limit v obci 50 km/h
Tolerance alkoholu 0,8 ‰

Důležitá telefonní čísla

Rychlá lékařská pomoc

999

Policie

999

Hasiči

994

Velvyslanectví Kuala Lumpur

Adresa 42/B The Intermark Vista Tower, 348 Jalan Tun Razak, 50400 Kuala Lumpur
Telefon +603/21662900
Nouzová linka +6012 2927790
E-mail kualalumpur@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Slovníček

Dobrý den Selamat siang
Na shledanou Bye
Děkuji Terima kasih
Potřebuji pomoc Aku butuh bantuan

Vypočítej cestovní pojištění

Pozor na

Varujeme před cestami na východní pobřeží státu Sabah a přilehlé ostrovy, hrozí zde nebezpečí únosů. Pozor je třeba dát při placení kreditní kartou, vždy kontrolujte transakci a žádejte účet. Není dobré jezdit stopem, tento typ dopravy zde není příliš zaveden.

Naše doporučení

Doporučujeme respektovat místní zvyklosti a chovat se zdvořile, místní obyvatelé vám to oplatí. Vhodné je nenosit zavazadla (zejména kabelky) na jedno rameno, často dochází k jejich odcizení. V období od listopadu do března doporučujeme aktivně používat repelent jako ochranu před bodnutím komáry nakaženými horečkou dengue. K dopravě je možné využít autobusů, vlaků, lodí i letadel, vše je na poměrně dobré úrovni.

Zdravotní péče

Malajsijské zdravotnictví je na skvělé úrovni, odpovídá západoevropskému průměru. Ošetření je dostupné ve veřejných, ale zejména v soukromých zařízeních, kterých je zde dostatek. Lékařské konzultace a zákroky jsou zde poměrně nákladné, hradí se hotově (nebo platební kartou) po provedení daného úkonu. Hovoří se tu běžně anglicky. Cestovní pojištění je zde téměř nutností.