Cestovní pojištění Mexiko

užitečné informace

Základní údaje

Časový posun -7
Telefonní předvolba +52
Vízum ne
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování povinně žádné, doporučují se spalničky, záškrt, dětská obrna, tetanus, hepatitida A a B, břišní tyfus a vzteklina

Rychlostní limity

Rychlostní limit dálnice 120 km/h
Rychlostní limit silnice 80 km/h
Rychlostní limit v obci 50 km/h
Tolerance alkoholu 0,8 ‰

Důležitá telefonní čísla

Rychlá lékařská pomoc

065

Policie

060

Hasiči

068

Velvyslanectví Mexiko

Adresa Cuvier 22, Col. Nueva Anzures, Del. Miguel Hidalgo, 11590 México
Telefon +52 55 55312544
Nouzová linka +52 1 55 21092399
E-mail mexico@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Slovníček

Dobrý den Buenos días (buenos dýjás)
Na shledanou Adiós (adyjós)
Děkuji Gracias (grafijás)
Potřebuji pomoc Necesito ayuda (nefesíto ajůda)

Vypočítej cestovní pojištění

Pozor na

Upozorňujeme na velmi špatnou bezpečnostní situaci v hlavním městě a ve státech na severu země u hranic s USA. Hrozí přepadení, krádeže, únosy, zaznamenány jsou i případy vražd. Turisté jsou v Mexiku vystaveni zvýšenému smogu, problémům se změnami počasí a vysokou nadmořskou výškou. V případě půjčení automobilu je potřeba dát pozor na koncové číslo registrační značky (jeden den v týdnu je totiž každé číslo vyloučeno z provozu).

Naše doporučení

Doporučujeme pohybovat se po Mexiku ve skupinách, nejlépe s organizovaným zájezdem. Není vhodné cestovat hromadnými prostředky nebo levnými taxíky. Doporučuje se nepít vodu z místní vodovodní sítě, loupat či důkladně mýt ovoce i zeleninu a nestravovat se v pouličních stáncích. Před cestou doporučujeme podstoupit příslušná očkování, vybavit se repelentem, vitamíny a zásobou léků.

Zdravotní péče

Mexická zdravotní péče je poměrně kvalitní a také značně drahá. Za ošetření se zde platí jak ve veřejných, tak v soukromých nemocnicích a ordinacích. Před odletem je nutné uzavřít cestovní pojištění a před návštěvou lékaře kontaktovat asistenční službu, která vám domluví ošetření ve smluvním zařízení, aby vám následně mohly být proplaceny náklady na ošetření.