Cestovní pojištění Singapur

užitečné informace

Základní údaje

Časový posun v zimě +7, v létě +6
Telefonní předvolba +65
Vízum ne
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování žlutá zimnice (v případě příjezdu z oblastí, kde se vyskytuje), doporučují se spalničky, tetanus, záškrt, dětská obrna, hepatitida A a B, břišní tyfus a japonská encefalitida

Rychlostní limity

Rychlostní limit dálnice 90 km/h
Rychlostní limit silnice 90 km/h
Rychlostní limit v obci 50 km/h
Tolerance alkoholu 0,8 ‰

Důležitá telefonní čísla

Rychlá lékařská pomoc

995

Policie

999

Hasiči

995

Velvyslanectví Jakarta

Adresa Jalan Gereja Theresia No. 20, Menteng, Jakarta
Telefon +62 21 239 61 12 nebo +62 21 239 61 13
Nouzová linka +62/ 811 194 1251 - linka je pouze pro telefonní hovory a nikoliv pro textové zprávy
E-mail jakarta@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Slovníček

Dobrý den 您好(nyn háo)
Na shledanou 再見 (dzejtji)
Děkuji 謝謝(šišije)
Potřebuji pomoc 我需要幫助 (vo šija ban ču)

Vypočítej cestovní pojištění

Pozor na

Upozorňujeme na velké množství poměrně tvrdě postihovaných zákazů. Například je zakázáno odhazovat jakékoliv odpadky, žvýkačky, cigaretové nedopalky, kouřit v zakázaných prostorách nebo se nevhodně odhalovat. V Singapuru se používá britský typ zásuvek, je nutný adaptér. Pozor dejte na tamní podnebí, po celý rok je v Singapuru poměrně horko a deštivo.

Naše doporučení

Doporučujeme sledovat označení stánků s občerstvením, které značí jejich hygienickou úroveň (A nejlepší, D nejhorší) a stravovat se pokud možno ve stáncích s označením A. Doporučujeme využívat taxi služeb, v Singapuru je tato služba spolehlivá.

Zdravotní péče

Singapurské zdravotnictví je na velmi dobré úrovni, lékařské služby jsou poskytovány v soukromých i veřejných zdravotnických zařízeních. Za veškerá ošetření se zde platí v hotovosti nebo platební kartou. V případě, že byste chtěli uplatnit své cestovní pojištění ještě před uhrazením zákroku, bude nejspíš nutné předložit u lékaře smlouvu v anglickém jazyce s jasným popisem krytých rizik. Někdy je vyžadováno písemné potvrzení přímo z pojišťovny o tom, že chystaný zákrok za pacienta uhradí. Nejjednodušší cestou je tedy uhrazení mezinárodní platební kartou a následné proplacení od pojišťovny po návratu zpět do ČR.