Cestovní pojištění Velká Británie

užitečné informace

Základní údaje

Časový posun -1
Telefonní předvolba +44
Vízum ne
Potřebuji pas nebo stačí OP? OP
Očkování povinně žádné, doporučují se spalničky, tetanus, hepatitida B

Rychlostní limity

Rychlostní limit dálnice 112 km/h
Rychlostní limit silnice 96 km/h
Rychlostní limit v obci 58 km/h
Tolerance alkoholu 0,8 ‰

Důležitá telefonní čísla

Rychlá lékařská pomoc

999

Policie

999

Hasiči

999

Velvyslanectví Londýn

Adresa 26 Kensington Palace Gardens, London
Telefon +4420/72431115
Nouzová linka +44/77 6968 2442
E-mail london@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Slovníček

Dobrý den Hello (helou)
Na shledanou Bye (báj)
Děkuji Thank you (fenk jů)
Potřebuji pomoc I need help (aj nýd help)

Vypočítej cestovní pojištění

Pozor na

Pozor na držení nožů s délkou čepele větší než 7,5 cm. Ve Velké Británii jsou tyto považovány za útočnou zbraň a jejich držení může být trestáno policií. Podobně je to i s baseballovou pálkou, kterou je nutno přepravovat výhradně v kufru auta. U moře upozorňujeme na velký rozdíl mezi výškou hladiny při přílivu a odlivu, někdy může jít o rozdíl několika metrů. Na pobřeží se často vyskytují nebezpečné plovoucí písky.

Naše doporučení

Při pobytu ve Velké Británii doporučujeme pečlivě hlídat své osobní věci, a to zejména ve velkých městech. V těch (hlavně v Londýně) doporučujeme nepotulovat se po setmění o samotě v odlehlých zákoutích a uličkách. Není dobré využívat služeb taxíků bez licence. Při shánění ubytování doporučujeme poohlédnout se po menších penzionech typu B&B (bed and breakfast).

Zdravotní péče

Čeští turisté mají ve Velké Británii nárok na ošetření ve veřejných zdravotnických zařízeních (v těch, které mají smlouvu s National Health Service). Některé zákroky či ošetření mohou být na základě Evropského průkazu zdravotního pojištění poskytnuty bezplatně, u jiných je nutné hradit jistou spoluúčast (stomatologické ošetření a léky mají spoluúčast poměrně vysokou). Není tedy dobré spoléhat pouze na kartičku pojištěnce a uzavřít cestovní pojištění. V případě, že uhradíte jakékoliv poplatky u lékaře, uschovejte si veškeré doklady a účty pro pozdější vyrovnání s pojišťovnou.