Cestovní pojištění Venezuela

užitečné informace

Základní údaje

Časový posun v zimě -5,5, v létě -6,5
Telefonní předvolba +58
Vízum ne
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování povinně žádné, doporučují se spalničky, záškrt, dětská obrna, tetanus, žlutá zimnice, hepatitida A a B, břišní tyfus a vzteklina

Rychlostní limity

Rychlostní limit dálnice není stanoveno
Rychlostní limit silnice 80 km/h
Rychlostní limit v obci 40 km/h
Tolerance alkoholu 0,5 ‰

Důležitá telefonní čísla

Rychlá lékařská pomoc

171

Policie

171

Hasiči

171

Velvyslanectví Brasília

Adresa SES 805 Lote 21A Via L3 Sul, Asa Sul, CEP 70200-901 Brasília
Telefon +5561/32427785, 32427905 , +55 61 3248 2053
Nouzová linka +5561 916 26560
E-mail brasilia@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Slovníček

Dobrý den Buenos días (buenos dýjás)
Na shledanou Adiós (adyjós)
Děkuji Gracias (grafijás)
Potřebuji pomoc Necesito ayuda (nefesíto ajůda)

Vypočítej cestovní pojištění

Pozor na

Při pobytu ve Venezuele u sebe musíte neustále mít platný pas. Upozorňujeme na vysokou kriminalitu a obecně velmi špatnou bezpečnostní situaci v zemi. K přepadením a dalším zločinům dochází na území celého státu, a to i ve dne (jsou zaznamenána i přepadení na policejních stanicích). Některé části Venezuely se nacházejí v oblasti s vysokým výskytem malárie, nezapomeňte na antimalarika.

Naše doporučení

Doporučujeme neubytovávat se v levných hotelech či ubytovnách, je zde velké riziko přepadení či vykradení. V hotelu je důrazně doporučeno využít trezoru. V hlavním městě doporučujeme nevycházet po setmění do ulic. Do okrajových oblastí města se raději nevydávejte ani ve dne. Kromě běžných očkování doporučujeme konzultovat příslušná očkování s lékařem.

Zdravotní péče

Zdravotnická zařízení ve Venezuele jsou veřejná a soukromá. Vzhledem ke krizi, ve které se zdejší veřejné zdravotnictví nachází, je výrazně doporučeno obracet se v případě potíží výhradně na soukromý sektor. Platba je nutná vždy na místě (většinou v hotovosti, někde může být přípustná i platba kartou). Pokud u sebe pacient finanční prostředky nemá, pravděpodobně nebude ošetřen ani v případě ohrožení života. Ve Venezuele se kromě obecné úrovně lékařské péče potýkají také s akutním nedostatkem léčiv. V každém případě je nutné uzavřít kvalitní cestovní pojištění.