Cestovní pojištění Vietnam

užitečné informace

Základní údaje

Časový posun v zimě +6, v létě +5
Telefonní předvolba +84
Vízum ano
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování žlutá zimnice (v případě příjezdu z oblastí, kde se vyskytuje), doporučují se spalničky, tetanus, záškrt, dětská obrna, hepatitida A a B, břišní tyfus, vzteklina a japonská encefalitida

Rychlostní limity

Rychlostní limit dálnice 120 km/h
Rychlostní limit silnice 80 km/h
Rychlostní limit v obci 50 km/h
Tolerance alkoholu 0,8 ‰

Důležitá telefonní čísla

Rychlá lékařská pomoc

115

Policie

113

Hasiči

114

Velvyslanectví Hanoj

Adresa 13 Chu Van An, Hanoi
Telefon +844/ 3 8454131-2
Nouzová linka +84/914991892
E-mail hanoi@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Slovníček

Dobrý den Xin chào (ksin čáo)
Na shledanou Au Revoir! (au révojr)
Děkuji Cam On (kám on)
Potřebuji pomoc Tôi cần giúp đỡ (toj kan grup té)

Vypočítej cestovní pojištění

Pozor na

Pozor na přístup na některá horská či vojenská území, může být vyžadováno speciální povolení nebo doprovod průvodce. Dále se mějte na pozoru před krádežemi v hotelových pokojích (i v průběhu noci), spolupráce s vietnamskou policií je poměrně složitá. Vyvarujte se pití neošetřené vody nebo syrových potravin, vše je potřeba tepelně upravit.

Naše doporučení

Doporučujeme pečlivě dodržovat všechny hygienické zásady, podstoupit co možná nejvíce preventivních opatření proti chorobám, které se v této lokalitě vyskytují, a pokud možno nepřicházet do styku s vietnamskými policisty či úředníky, velmi často vyžadují úplatek a komunikovat se s nimi dá téměř výhradně ve vietnamštině.

Zdravotní péče

Vietnamské zdravotnictví je velmi nekvalitní a je lepší s ním pokud možno moc nepřicházet do styku. Hygienické podmínky, stejně jako množství odborníků, jsou v nemocnicích tristní. Kvalitního ošetření se dočkáte pouze na soukromých klinikách zahraničních lékařů (Hanoj a Ho Či Minovo Město). Za ošetření se zde platí vysoké částky a cestovní pojištění je tak naprosto nezbytnou součástí jakékoliv cesty do této země.