Cestovní pojištění Kostarika

užitečné informace

Základní údaje

Časový posun v zimě -7, v létě -8
Telefonní předvolba +506
Vízum ne
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování povinně žádné, doporučují se spalničky, záškrt, dětská obrna, tetanus, hepatitida A a B, břišní tyfus, vzteklina

Rychlostní limity

Rychlostní limit dálnice 100 km/h
Rychlostní limit silnice 80 km/h
Rychlostní limit v obci 50 km/h
Tolerance alkoholu 0,5 ‰

Důležitá telefonní čísla

Rychlá lékařská pomoc

911

Policie

2222-9330

Hasiči

118

Velvyslanectví Mexiko

Adresa Cuvier 22, Col. Nueva Anzures, Del. Miguel Hidalgo, 11590 México
Telefon +52 55 55312544
Nouzová linka +52 1 55 21092399
E-mail mexico@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Slovníček

Dobrý den Buenos días (buenos dýjás)
Na shledanou Adiós (adyjós)
Děkuji Gracias (grafijás)
Potřebuji pomoc Necesito ayuda (nefesíto ajůda)

Vypočítej cestovní pojištění

Pozor na

Na hranicích dbejte na řádné označení pasu vstupním a následně výstupním razítkem. Absence razítka v pasu znamená pro cizince značné problémy např. při běžné silniční kontrole. Míra kriminality v Kostarice neustále stoupá, dodržujte základní bezpečnostní pravidla. Při koupání v moři dejte pozor na silné mořské proudy (na obou pobřežích).

Naše doporučení

Doporučujeme pít pouze balenou vodu. Je dobré s sebou mít kreditní kartu, často je vyžadována v hotelích nebo půjčovnách automobilů. Hotové peníze doporučujeme přivézt v USD měně, jiné měny jsou obtížně směnitelné. Před cestou autem je dobré zvážit vlastní schopnosti a přizpůsobit jízdu stavu vozovky a klimatickým podmínkám.

Zdravotní péče

V Kostarice se nachází množství soukromých i veřejných zdravotnických zařízení. V obou typech je za ošetření potřeba zaplatit, ve veřejných většinou po poskytnutí první pomoci, v soukromých často i před akutním ošetřením. Některé kliniky akceptují místo platby doklad o mezinárodním cestovním pojištění, za hospitalizaci je ale většinou potřeba složit zálohu ve výši 1000 USD. Nejkvalitnější ošetření je poskytováno v hlavním městě (San José). Před cestou do Kostariky si uzavřete cestovní pojištění a přibalte repelent (je zde velký výskyt horečky dengue přenášené komáry).