Cestovní pojištění Madagaskar

užitečné informace

Základní údaje

Časový posun +2
Telefonní předvolba +261
Vízum ano
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování žlutá zimnice (v případě příjezdu z oblastí, kde se vyskytuje), doporučují se spalničky, tetanus, záškrt, dětská obrna, hepatitida A a B, břišní tyfus, vzteklina

Rychlostní limity

Rychlostní limit dálnice 80 km/h
Rychlostní limit silnice 80 km/h
Rychlostní limit v obci 50 km/h
Tolerance alkoholu 0,8 ‰

Důležitá telefonní čísla

Rychlá lékařská pomoc

020-222-0040

Policie

17

Hasiči

18

Velvyslanectví Pretoria

Adresa 936 Pretorius Street, Arcadia, 0083 Pretori
Telefon +27 12 431 2380
Nouzová linka +27824160016
E-mail pretoria@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Slovníček

Dobrý den Bonjour (bonžur)
Na shledanou Au revoir (orevoar)
Děkuji Merci (mersi)
Potřebuji pomoc J'ai besoin d'aide (ž besoan déd)

Vypočítej cestovní pojištění

Pozor na

Upozorňujeme na poměrně časté krádeže, nejen ve městech, ale také například v národních parcích. Kvalita vozovek je spíše špatná, v období dešťů je lepí si jejich průjezdnost předem ověřit. V mořských vodách kolem Madagaskaru hrozí riziko pirátských přepadení, dopředu se informujte, do kterých oblastí se na lodní výlet vydat a kam nikoliv.

Naše doporučení

Doporučujeme vyhnout se hromadným seskupením nebo demonstracím. Před vstupem na pláž se doporučuje ověřit výskyt žraloků. Vodu se doporučuje pít pouze v lahvích, ovoce a zeleniny by se měla důkladně omýt, maso tepelně upravit, mléko převařit. Nekonzumujte zmrzlinu a nápoje s ledem.

Zdravotní péče

Madagaskar není z hlediska zdravotní péče zrovna ideální zemí. Úroveň poskytovaných služeb je poměrně špatná, jejich dostupnost zrovna tak. K návštěvě lze doporučit pouze několik mezinárodních soukromých klinik v hlavním městě, které jsou ale velmi drahé. Vážnější úrazy nebo onemocnění se doporučuje řešit mimo Madagaskar. Sjednání cestovního pojištění s repatriací je naprostou samozřejmostí. Doporučujeme nechat se očkovat a dle porady s lékařem užívat antimalarika.