Cestovní pojištění při sportu: pozor na výluky

Klikař - Dovolená s klidem s klikem

Chystáte-li se na zahraniční dovolené alespoň rekreačně sportovat, je dobré nepodcenit cestovní pojištění. Kromě toho, že je potřeba mít nastavené dostatečně vysoké limity pojistného plnění, je důležité také důkladně pročíst pojistné podmínky, a to mimo jiné kvůli provozování sportů.

Některé sporty jsou pojišťovnou považovány za rekreační a není je potřeba dále pojišťovat. Klasickým příkladem je sjezdové a běžecké lyžování nebo rekreační cyklistika. Ovšem tady velký pozor. Při lyžování byste měli jezdit po vyznačených sjezdovkách. Pokud by se Vám úraz stal mimo vyznačené sjezdovky, nesete riziko, že Vám pojišťovna nemusí plnit.

Jste-li milovník lyžování ve volném terénu, pečlivě si prostudujte pojistné podmínky a vždy doporučujeme připojištění na tento druh sportu. Většinu sportů pojišťovna klasifikuje jak rizikové a některé dokonce jako extrémní. Na ty už je potřeba uzavřít speciální připojištění.

Mezi ty rizikové patří například alpinismus, atletika, dostihy, hokej, jachting, rekreační potápění, surfing, paintball či vodní lyžování.

K těm extrémním se řadí například automobilové závody, bojové sporty, lyžování a snowboarding v terénu, skoky na lyžích, ledovcová turistika, potápění do hloubky více než 10 metrů. Tyto výčty rozhodně nejsou konečné a platné u všech pojišťoven, vždy záleží na pojistných podmínkách.

Oblíbené

Zelený zaoblený čtverec s písmeny A-Z.Výluky z pojištění

Při sjednávání cestovního pojištění dejte pozor na výluky z pojištění. Výluky najdete vždy v pojistných podmínkách, které jsou ...

Žena přemýšlející o ochranně své rodiny.Pojištění odpovědnosti

Pojištění odpovědnosti je známé také pod lidovým názvem pojistka na blbost. Chrání nás před finančními následky škod, které způ...