Srazili jste autem divokou zvěř. Co teď?

Rozbitý předek vozidla po dopravní nehodě.

Střet se zvěří Vás může potkat v podstatě kdekoliv. Střet s vysokou zvěří dosahuje škody v řádu až desítek tisíc korun. Pokud k takové situaci opravdu dojde a nárazem zvíře usmrtíte, je Vaší povinností nehodu nahlásit Policii ČR. V opačném případě Vám hrozí pokuta. Policie ČR následně kontaktuje místní myslivecké sdružení, které zajistí odvoz zvířete.

Srazíte-li Vaším vozem divokou zvěř:

Nesnažte zvěř naložit a odvézt. Nejen že nemáte jistotu, že bylo zvíře zdravé, ale hlavně je tento čin kvalifikován jako pytláctví a hrozí Vám vysoká pokuta.

Můžete-li, pořiďte fotodokumentaci. Nafoťte jak poškozené vozidlo, tak i mrtvé zvíře.

Pokud zvíře neusmrtíte a zvěř po nehodě uteče, je vhodné zajistit pokud možno další důkazy o tom, že škoda vznikla skutečně střetem se zvířetem.

Můžete nafotit detaily poškození, kde může být vidět krev nebo srst zvířete. Eventuelně stopy na silnici

V případě domácích zvířat ze zákona škodu na vozidle hradí jejich majitel, který je povinen zajistit, aby zvířata nepobíhala volně po vozovce.

Riziko střetu se zvěří bývá součástí havarijního pojištění. Některé pojišťovny dokonce nabízí toto pojištění také formou připojištění k povinnému ručení.

Oblíbené

Klikař - Ochrání Vás a ještě ušetříte, je fajn být Klikař.Mini havarijní pojištění

S mini havarijním pojištění si můžete pojistit pouze vybraná rizika za příznivou cenu. Produkt se nazývá mini Casco a chrání Va...

Zloděj, která se vloupal do automobilu.Vandalismus

Jedním z častých jevů na českých parkovištích je bohužel vandalismus. Při sjednání havarijního pojištění se přesvědčte, že Vaše...