Limity pojistného plnění u povinného ručení

Muž v saku, který do popředí kreslí auto v červeném stínu.

Limit pojistného plnění povinného ručení je maximální částka, kterou vyplatí pojišťovny v případě pojistné události osobě, které provozem Vašeho motorového vozidla způsobíte škodu, ať už na majetku nebo zdraví.

Zákon stanovuje minimální limit pojistného plnění na 35 milionů Kč. Maximální limit, který si můžete zvolit, je 100 milionů Kč, nově i 250 milionů Kč. Limity pojistného plnění u povinného ručení jsou uváděny jako dvě hodnoty, například 35/35.

První částka udává limit pojistného plnění pro případ škody na zdraví a druhá částka limit pro škody na majetku a ušlém zisku. Pokud způsobíte škodu vyšší, než je limit pojistného plnění, může po Vás pojišťovna rozdíl mezi způsobenou škodou a limitem vymáhat.

Limit pojistného plnění najdete u každého připojištění, které si v rámci povinného ručení můžete sjednat. Na rozdíl od limitu pojistného plnění povinného ručení uvedeného výše, je pojistné plnění u připojištění vypláceno Vám.

Máte-li například připojištění skel s limitem 10 tisíc Kč, je to maximální částka, kterou obdržíte v případě rozbitého skla. Proto je dobré si vždy zjistit limity každého připojištění, abyste věděli částku, na kterou Vás pojištění kryje.

Oblíbené

Klik 3.0 - Povinné ručeníNejlevnější povinné ručení

Obratem pro Vás najdeme nejlevnější povinné ručení. Veškeré nabídky pro Vás přehledně seřadíme takže ihned uvidíte, která pojiš...

Kalkulačka s vyplněnou hodnotou 968, s červeným autíčkem na povrchu.Povinné ručení online

Ušetříte Dostanete informace o všech cenách na trhu. S velkou pravděpodobností najdete stejně kvalitní pojistku levněji. ...