Při prodeji přes bazar pozor na povinné ručení

Kalkulačka s vyplněnou hodnotou 968, s červeným autíčkem na povrchu.

Dáváte-li Váš vůz k prodeji do autobazaru, můžete zrušit povinné ručení pouze a jen tehdy, jestliže bazar od Vás auto vykoupí a prodává ho dál na „své triko“.

V takovém případě si vyžádejte kopii velkého technického průkazu, ve které je již vyznačen autobazar jako nový vlastník a zašlete ji na Vaší pojišťovnu spolu s žádostí o zrušení Vašeho povinného ručení a vrácení příslušné částky zaplaceného pojistného na Váš účet.

Dáváte-li však auto do bazaru do tzv. komisního prodeje, nikdy nerušte Vaše pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Jste stále jeho vlastníkem, takže když při zkušební jízdě v autobazaru náhodou způsobí Vaším vozem škodu, bude se Vám pojištění hodit.

Stejně tak, pokud se vůz prodává déle, než jste čekali, a při výročí Vašeho povinné ručení je Váš vůz stále v autobazaru v komisním prodeji, pojistku určitě zaplaťte. Jste vlastníkem vozu, nemáte vůz pod kontrolou a někdo s ním může způsobit škody.

Doporučujeme však zvolit kvartální placení předepsaného pojistného, protože při prodeji vozu pak nemusíte čekat na vrácení poměrné části předepsaného pojistného za celý rok, ale jen za část čtvrtletí.

Oblíbené

Klikař - NevěříšCeník povinného ručení

Ceník povinného ručení získáte vyplněním několika údajů o Vašem voze a o Vás. Dostanete přehledný ceník seřazený podle cen a po...

Klik 3.0 - Povinné ručeníPorovnání povinného ručení

Pro porovnání povinného ručení Vám stačí počítač nebo telefon a 5 minut Vašeho času. Na jednoduché kalkulačce si můžete sami z ...