Vedlejší stavby

Domeček, který je chráněn barevným deštníkem.

V kontextu pojištění nemovitosti rozumíme vedlejšími stavbami takové související stavby, které se nacházejí na pozemku s pojištěnou nemovitostí.

Nejčastěji se jedná o různé garáže, zahradní chatky či altánky, stodoly, opěrné zdi, kůlny, dílny, bazény, studny, přístavky, přístřešky, skleníky, oplocení nebo jiné nebytové prostory.

Pokud chcete pojistit vedlejší stavbu, standarním postupem je jejich doplněním do pojistné smlouvy na pojištění nemovitosti hlavního objektu. Každé vedlejší stavbě je určena vlastní pojistná částka, na kterou je potom stavba pojištěna a o kterou se zvedá celková pojistná částka uvedená na pojistné smlouvě. Tyto stavby jsou potom pojištěny proti stejným rizikům jako hlavní budova.

Je třeba si vždy ověřit, které stavby daná pojišťovna pojistí a také jakou úroveň zabezpečení bude pojišťovna u těchto staveb požadovat.

Protože každá pojišťovna má rozdílné pojistné podmínky, je vždy potřeba se důkladně přesvědčit, které z uvedených staveb je možné u dané pojišťovny pojistit a za jakých podmínek.

Oblíbené

Klikař - Je lepší být připravenýPojištění chaty

Jak si pojistit chatu Rozhodně doporučujeme pojistit rekreační objekt jako nemovitost i domácnost.  Pojištění nemovitos...

Zelený otazník.Výluky z pojištění domova

U každého pojištění, ale u pojištění majetku zvlášť, je dobré si pečlivě prostudovat výluky z pojištění. To jsou škody nebo udá...