Doporučené limity u cestovního pojištění

Čtyřčlenná rodina připravující se na cestu k moři.

V případě uzavírání cestovního pojištění je třeba dbát na správný rozsah pojištění, územní platnost, a na limity pojistného plnění u jednotlivých částí pojištění. Například na lyžařskou dovolenou v Alpách bude vhodné sjednat vyšší limity plnění než na jednodenní nákupy do Německa.

Podstatou cestovního pojištění jsou léčebné výlohy. Doporučujeme minimálně 1,5 mil. Kč

Do nejdůležitějšího minima patří pojištění odpovědnosti za škodu. Obzvlášť pokud jedete lyžovat, měl by limit plnění odpovídat alespoň výši léčebných výloh.

Úrazové pojištění pro případ trvalých následků nebo smrti. Základní pojistná částka je 200 / 100 tis. Kč.

Pokud cestujete na delší dobu, může se hodit pojištění zavazadel. Limit plnění by Vám měl pokrýt případné náklady při ztátě zavazadla.

Pojištění zpoždění zavazadel je vhodné u dálkových letů s přestupy. Limit plnění by Vám měl pokrýt případné náklady na pořízení nejnutnějších potřeb.

Je pro Vás důležité být v cílové destinaci včas? Pojištění zpoždění letu Vám zajistí alespoň finanční kompenzaci za opoždění.

Když už se během dovolené něco přihodí, oceníte kvalitní asisteční služby, které Vám pomoho nepříjemnosti na místě vyřešit.

Pojištění storna zájezdu při nečekaných událostech (úmrtí blízkého, nemoc, apod.) Cena zájezdu Vám tak nepropadne, když nebudete moci odjet.

Oblíbené

Žena přemýšlející o ochranně své rodiny.Pojištění odpovědnosti

Pojištění odpovědnosti je známé také pod lidovým názvem pojistka na blbost. Chrání nás před finančními následky škod, které způ...

Muž vyřizující si pojištění mobilem.Cestovní pojištění online

Máte sbaleno a uvědomili jste si, že nemáte sjednané cestovní pojištění? Nevadí, můžete si jej sjednat z pohodlí domova nebo i ...