Náležitosti kupní smlouvy na koupi vozidla

Operátorka volající novému klientovi.

Kupní smlouvu na prodej nebo nákup vozu je dobré mít, už jen proto, že se vyhnete problémům s povinným ručením. Představte si, že prodáte auto, nový majitel způsobí škodu a nebude pojištěn, ale bude tvrdit, že v té době bylo auto ještě Vaše.

Kupní smlouva na prodej vozu by měla vždy obsahovat minimálně:

Identifikaci vozidla

Identifikaci prodávajícího a kupujícího

Datum účinnosti

Podpisy obou stran

Datum účinnosti smlouvy je důležité datum i pro zákonné pojištění vozidel, neboť jasně stanovuje datum, od kterého přecházejí vlastnická práva a povinnosti z nich vyplývající.

Identifikace vozidla by měla obsahovat minimálně tyto údaje: Tovární značku a model vozidla, SPZ a VIN neboli výrobní identifikační číslo vozidla, které je uvedeno ve velkém technickém průkazu.

Identifikace kupujícího a prodávajícího musí obsahovat jméno a příjemní, úplnou adresu bydliště a rok narození. Alternativně je samozřejmě možné použít rodné číslo.

Další náležitost kupní smlouvy jsou dány obchodní dohodou obou stran, ale výše uvedené by mělo být obsaženo vždy.

Kupujete-li auto, nezapomeňte si sjednat povinné ručení.

Oblíbené

Povinné ručení na Klik.czVýpověď povinného ručení

Potřebujete vypovědět Vaše stávající povinné ručení? Není to nic těžkého, je však nutné brát v potaz, že výpověď není možná vžd...

Klik 3.0 - Povinné ručeníPorovnání povinného ručení

Pro porovnání povinného ručení Vám stačí počítač nebo telefon a 5 minut Vašeho času. Na jednoduché kalkulačce si můžete sami z ...