Havarijní pojištění spoluúčast

  • Široký výběr spoluúčastí a možnost porovnání
  • Kalkulace havarijního pojištění nezávazně
  • Aktuální slevy Vám nabídne náš specialista

Spoluúčast na havarijním pojištění může být 0 až 10%

Jaké jsou možnosti spoluúčasti u havarijního pojištění? Spoluúčast se liší podle pojišťovny a podle varianty, kterou si zvolíte. Některé pojišťovny nabízejí i variantu bez spoluúčasti.

Typická spoluúčast je 5% nebo 5.000 Kč, nejvyšší je většinou 10% nebo 10.000 Kč.

Příklad spoluúčasti na havarijním pojištění

Spoluúčast může být například stanovena jako 10% a 10 tisíc Kč. V tomto případě, je-li škoda na vozidle ve výši 50 tisíc, zaplatili byste podle procent 5 tisíc, ale ve skutečnosti zaplatíte v tomto případě 10 tisíc. Při plnění z pojistné události se vždy se platí vyšší z těchto dvou částek.

Výše spoluúčasti výrazně ovlivňuje cenu havarijního pojištění

Čím vyšší spoluúčast si zvolíte, tím nižší cenu havarijního pojištění budete platit. Na druhou stranu se Vám samozřejmě nevyplatí hlásit drobné škody a v případě větší pojistné události budete platit ze svého více.

Je dobré si též uvědomit, že každá pojistná událost, kterou nahlásíte, ovlivňuje cenu Vašeho pojištění v budoucnosti. V případě nižší spoluúčasti Vám tedy pojišťovna zaplatí o něco více a Vy budete moci nahlásit i menší škodní události, třeba odřené dveře za 8 tisíc, ale budete platit vyšší pojistné, a to i v budoucnosti, protože za každou škodní událost budete ztrácet vyježděné bonusové měsíce.

Oblíbené

Klikař - Ochrání Vás a ještě ušetříte, je fajn být Klikař.Mini havarijní pojištění

S mini havarijním pojištění si můžete pojistit pouze vybraná rizika za příznivou cenu. Produkt se nazývá mini Casco a chrání Va...

Klikař - NevěříšHavarijní pojištění srovnání

Nemusíte nikam chodit, stačí Vám zadat pár údajů o Vás a Vašem voze do kalkulačky havarijního pojištění. Při srovnání havar...