Havarijní pojištění od 1687 Kč

  • Vše od verzí mini až po allrisk pojištění
  • Pojištění proti odcizení za méně než 500 Kč
  • Pojištění čelního skla, proti střetu se zvěří a další

Havarijní pojištění na Klik.cz

Havarijní pojištění je pojištění motorových vozidel, které slouží ke krytí škod na vlastním autě. Způsobí-li někdo škodu Vám, bude Vám škoda vyplacena z povinného ručení toho, kdo škodu způsobil, pokud je vinik znám. Pokud není nebo pokud jste si škodu způsobili sami, je nutné pro vyplacení finančních prostředků havarijní pojištění.

Co kryje havarijní pojištění vozidel

Havarijní pojištění kryje škody na Vašem vozidle. Tyto škody zahrnují škody způsobené havárií, odcizením, živelnými katastrofami, vandalismem, pádem předmětu nebo střetem se zvěří. Živelné katastrofy obsahují pojištění proti škodám způsobeným požárem, povodní, krupobitím nebo pádem stromu ve vichřici.

Havarijní pojištění si můžete sjednat v různých variantách. Varianta, která kryje všechna pojistitelná rizika, se v pojišťovací hantýrce nazývá allrisk. Většina pojišťoven však nabízí havarijní pojištění v různých balíčcích, kde je možné si pojištění poskládat tak, aby plně vyhovovalo Vašim potřebám. Před uzavřením je důležité se zamyslet nad specifikací jednotlivých rizik, které jsou pro Vás vhodné k pojištění.

Havarijní pojištění lze sjednat velmi rychle z domova

I havarijní pojištění si můžete sjednat z pohodlí domova, aniž byste museli někam chodit. Veškeré dokumenty dostanete ihned emailem. Smlouvu nemusíte podepisovat, akceptujete ji tím, že jí zaplatíte. Tato forma se jmenuje uzavření smlouvy na dálku a upravuje ji občanský zákoník. Je to zcela bezpečné, protože pokud Vám smlouva nevyhovuje, nemusíte nic vypovídat, ani nikam volat. Smlouva vzniká zaplacením, a pokud ji nezaplatíte, žádná smlouva ani nevznikne. Je však důležité myslet na fakt, že nezaplacené havarijní pojištění je pochopitelně neplatné a neaktivní.

Havarijní pojištění na nový a starý vůz

Pojišťujete-li starý vůz, bude po Vás pojišťovna požadovat doložení stavu vozidla v okamžiku sjednání. Způsoby se liší podle pojišťovny. U některých pojišťoven stačí zaslat přímo na Klik.cz fotografie vozu. U jiných pojišťoven se musíte dostavit na bezplatnou prohlídku vozu, která trvá cca 15 minut. Nic pochopitelně neplatíte, prohlídku za Vás hradí pojištovna.

U nového vozu musíte doložit dokumentaci vztahující se k nákupu vozidla. Opět se podmínky liší podle pojišťovny, ale v tomto případě na žádnou prohlídku nemusíte. Sjednání havarijního pojištění pro nový vůz je tak o něco málo snadnější, než v případě sjednání pro vůz starší.

Důležité. Kdy Vám pojišťovna nemusí zaplatit škody z havarijního pojištění?

Z pojištění je vždy vyloučena škoda způsobená pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky. Řídíte-li pod vlivem alkoholu, budete mít nejen problémy s policií, ale v případě havárie i s pojišťovnou. Pakliže se prokáže užití návykové látky před jízdou, i přes platné havarijní pojištění Vám pojišťovna odmítne vyplatit škody.

Pokud havarujete v zimě na letních pneumatikách, může Vám pojišťovna krátit pojistné plnění a vyplatit Vám méně, než byla skutečná škoda. V extrémním případě, jedete-li například se sjetými letními pneumatikami do zasněžených hor, nemusíte dostat nic.

Je také nutné, aby mělo Vaše vozidlo platnou státní technickou kontrolu - STK. V případě, že ji máte prošlou a havarujete, může se opět stát, že Vám nebude vyplacena celá škoda. Je proto velmi důležité si datum STK hlídat.

Obecně platí, že Vaše vozidlo musí být ve způsobilém technickém stavu. Pozor je třeba si dát zejména na brzdový systém, který musí být pravidelně udržován. Havárie se sjetými brzdovými destičkami Vás může přijít na hodně peněz.

Chci havarijní pojištění ale nechci platit hodně peněz

Způsobů jak získat nejlevnější havarijní pojištění je celá řada. Nicméně nejdůležitější je, jakou spoluúčast zvolíte a jaká rizika si pojistíte. Spoluúčast je částka, kterou při pojistné události platíte ze svého. Čím vyšší spoluúčast, tím nižší cena.

Nejdražší riziko, které si můžete pojistit, je havárie. Pokud jste dobrý řidič a věříte, že vlastní vinou žádnou nehodu nezpůsobíte, můžete si pojistku výrazně zlevnit tím, že z pojištění vyloučíte riziko havárie. Tohle si ale vždy dobře promyslete, život je plný překvapivých událostí.

Havarijní pojištění je každopádně levnější, než si myslíte. Cena pro variantu allrisk, která kryje všechny rizika, se vejde do 2.000 Kč. Samozřejmě toto je cena pro dobrého řidiče s novým vozem, který bydlí mimo město. Při skládání ceny havarijního pojištění záleží na mnoha faktorech.

I starší vůz můžete mít pojištěn. Například samostatné pojištění proti krádeži můžete dostat za méně než 500 Kč za rok. Je-li pro Vás auto důležité, protože s ním třeba dojíždíte do práce, určitě se to vyplatí.

Chci se dozvědět víc informací

Navštivte stránku s častými otázkami, na které najdete další bližší informace o havarijním pojištění. Sledovat nás můžete také na sociálních sítích - Facebooku, Instagramu či Twitteru, kde Vás průběžně informujeme o novinkách, zajímavostech a tipech nejen z oblasti havarijního pojištění. Případně můžete využít také naší blogovou část na webu.

Oblíbené

Bílý ručník s černou žárovkou.Novinky, zprávy a zajímavosti

Klik.cz Vám představuje novou rubriku plnou zajímavostí, novinek a článků nejen z automobilého světa! Hledáte zajímavé články, ...

Muž v saku, který do popředí kreslí auto v červeném stínu.Havarijní pojištění GAP

Pojištění GAP nebo také pojištění finanční ztráty si můžete sjednat jako doplněk havarijního pojištění. Většina havarijních...

Klikař - Ochrání Vás a ještě ušetříte, je fajn být Klikař.Mini havarijní pojištění

S mini havarijním pojištění si můžete pojistit pouze vybraná rizika za příznivou cenu. Produkt se nazývá mini Casco a chrání Va...

Povinné ručeníPovinné ručení

Povinné ručení musí mít ze zákona každé vozidlo, které je provozováno na pozemní komunikaci. Povinné ručení, jinými slovy také ...

Pojištění domácnostiPojištění domácnosti

Ceny pojištění domácnosti a nemovitosti na rozdíl od cen autopojištění spíše klesají a sjednáte-li si novou pojistku, pravděpod...