Jak pojistit dítě

b

Listopad 2012

Ať už jste maminkou, tatínkem, babičkou, nebo dědečkem, jistě vám záleží na zdraví a spokojenosti Vašeho nového člena rodiny. Jedním z cest, jak dítě zabezpečit pro případ nenadálé události, která by mohla dítko finančně poznamenat, je pojištění. Ne všechny produkty, které jsou nabízeny, jsou ale zcela vhodné.

Životní pojištění

Asi nejčastěji vám budou pojišťovny nabízet investiční životní pojištění. Budete své ratolesti spořit a zároveň ji finančně chránit - zdánlivě ideální kombinace. Realita je však trochu jiná. Všeobecně platí, že investiční životní pojištění není pro pojištěné výhodné, spíše naopak. Mnohem lepší je uzavřít životní pojištění bez spořící složky a peníze spořit na jiném místě - stavební spoření, podílové fondy.

Primárním účelem pojištění pro dítě by měla být finanční ochrana pro případ úmrtí nebo trvalé invalidity rodiče, tedy živitele. Dejte tedy speciální pozor na to, aby byla tato rizika kryta a to co možná nejvyššími částkami. Pojistit smrt samotného dítěte je jednak neetické a jednak téměř zbytečné - některé pojišťovny toto ani nepojišťují.

Úrazové pojištění

Další možností, jak pojistit své dítě, je uzavřít úrazové pojištění. To je sice podstatně levnější než pojištění životní, ale kryje pouze rizika, která souvisí s úrazem, nikoli s nemocí. Lze k němu připojistit také denní či nemocniční odškodné, kdy je vyplácen určitý obnos za každý den léčby úrazu či pobytu v nemocnici.

Pojištění odpovědnosti

Jedná o se o trochu jiný typ pojištění, díky kterému budete chránění proti placení za škody, které vaše dítě způsobí. Pojistné není vysoké a mnohdy ušetří toto pojištění dost starostí. Zejména pokud je vaše dítko trochu temperamentnější, nemusí být tento produkt špatnou volbou.

Progresivní plnění

U dětských pojistek bývá běžné takzvané progresivní pojistné plnění. To v praxi znamená, že v případě vážného úrazu může být vyplaceno plnění až několika násobně vyšší než je stanovená pojistná částka.

Oblíbené

Kalkulačka s vyplněnou hodnotou 968, s červeným autíčkem na povrchu.Povinné ručení online

Ušetříte Dostanete informace o všech cenách na trhu. S velkou pravděpodobností najdete stejně kvalitní pojistku levněji. ...

Klik 3.0 - Povinné ručeníPorovnání povinného ručení

Pro porovnání povinného ručení Vám stačí počítač nebo telefon a 5 minut Vašeho času. Na jednoduché kalkulačce si můžete sami z ...