Jak pojistit zahradní bazén?

b

Září 2013

Pojištění domu či bytu je poměrně jasnou a jednoduchou záležitostí, kterou využívá čím dál tím více lidí. Větší nejasnosti panují kolem pojištění rekreačních objektů, garáží, altánků nebo třeba zahradních bazénů. Jak takové letní osvěžení správně pojistit před přírodní katastrofou nebo vandalismem?

Bazén = součást nemovitosti

Pro účely pojištění je bazén brán jako součást nemovitosti, řešíme u něj tedy právě pojištění nemovitosti. Není potřeba si na bazén uzavírat samostatné pojištění, postačí ho zahrnout do celkového pojištění nemovitosti rodinného domu, na jehož pozemku se bazén nachází. Podmínkou je, aby byl bazén spojen se zemí a pozemek byl oplocen, tedy nepřístupný veřejnosti.

Přístup pojišťoven k pojištění bazénu je různý. U některých není třeba bazén a jeho hodnotu přímo uvádět (postačí uvést obecně v rámci pojištění vedlejších staveb), jinde je oproti tomu nutné bazén do pojistné smlouvy zaznamenat včetně jeho hodnoty. Někdy je možné pojistit si i bazénové příslušenství.

Jaká rizika jsou pojištěna?

Nejčastějšími riziky, která jsou kryta pojištěním, patří déšť, kroupy nebo jiné přírodní katastrofy. Zvlášť je většinou možné pojistit si také vandalismus nebo odcizení.

Jak tedy postupovat?

Prvním krokem by mělo být prostudování pojistných podmínek, kde se dočtete jakým způsobem je možné u dané pojišťovny v rámci pojištění nemovitosti bazén pojistit. Pokud se v těchto záležitostech neorientujete, je možné využít například služeb online makléřů, kde vám se vším rádi pomohou a ještě za stejné produkty nabídnou nižší ceny.

Poté už jen stačí pojištění uzavřít nebo v případě existujícího pojištění bazén pouze doplnit. Pokud to nutné není, je dobré o hodnotu bazénu alespoň navýšit pojistnou částku u vedlejších pojištěných staveb.

Oblíbené

Klikař - Ještě nikdy jsem to neměl takhle srovnaný.Srovnání pojištění

Srovnejte si u nás pojištění nemovitosti. Vyplatí se to, neboť nové pojistky mohou být lepší nebo levnější. Vyplnit naši kalkul...

Klikař - Je lepší být připravenýPojištění chaty

Jak si pojistit chatu Rozhodně doporučujeme pojistit rekreační objekt jako nemovitost i domácnost.  Pojištění nemovitos...