Platnost povinného ručení si můžete ověřit u ČKP

Zelený otazník.

Pokud chcete mít jistotu, že má Váš vůz platné povinné ručení, můžete tak učinit velmi jednoduše přes internet. Na stránkách www.bezpojisteni.cz je možné zadat registrační značku Vašeho vozu a datum, ke kterému chcete zjistit, zda je Váš vůz pojištěn. Obratem dostanete informaci, zda je Vaše pojištění platné a u které pojišťovny.

V případě, že Váš vůz v databázi nenaleznete, v prvé řadě zkontrolujte na své zelené kartě nebo v pojistné smlouvě, že údaje o Vašem vozidle jsou správné. Pokud jsou údaje o Vašem vozidle uvedené v pojistné smlouvě nesprávné nebo neúplné, může Vaše vozidlo vypadat jako nepojištěné. Důvodem může být změna registrační značky nebo výměna popsaného technického průkazu za nový.

V každém případě se obraťte na Vaši pojišťovnu a požádejte ji o kontrolu, zda je Vaše pojistka v pořádku včetně údajů o vozidle. Nechte si též potvrdit, že Vaše smlouva byla nahlášena na ČKP. Nahlásit Vaši pojistnou smlouvu do ČKP je povinností pojišťovny, ale samozřejmě se může stát, že při převodu dat dojde k chybám. Pokud máte platnou roční zelenou kartu, je chyba pravděpodobně na druhé straně.

Oblíbené

Klik 3.0 - Povinné ručeníPorovnání povinného ručení

Pro porovnání povinného ručení Vám stačí počítač nebo telefon a 5 minut Vašeho času. Na jednoduché kalkulačce si můžete sami z ...

Kalkulačka s vyplněnou hodnotou 968, s červeným autíčkem na povrchu.Povinné ručení online

Ušetříte Dostanete informace o všech cenách na trhu. S velkou pravděpodobností najdete stejně kvalitní pojistku levněji. ...