Výběr povinného ručení je snadný. Tohle je nejdůležitější:

Váhy, na kterých jsou peníze těžší než vozidlo.

Povinné ručení neboli zákonné pojištění vozidel je pojištění, které musí mít každý majitel nebo provozovatel vozu. Výběr povinného ručení záleží na tom, čemu dáváte přednost. Zda nejnižší ceně nebo produktu, který Vám přinese další benefity.

Limit pojistného plnění

Limit je maximální částka, kterou pojišťovna zaplatí za Vámi způsobenou škodu. Minimální limit stanovený zákonem je 35 milionů Kč. Všechny pojišťovny nabízejí možnost vyššího limitu, většinou 70 nebo 100 milionů Kč. Samozřejmě čím nižší limit, tím nižší cena povinného ručení.

Zvolená připojištění

K základnímu povinnému ručení si můžete zvolit celou řadu připojištění, například připopojištění skel nebo úrazové pojištění řidiče. Zvolte si ta, která budete potřebovat.

Frekvence placení

Lze volit mezi roční, pololetní a čtvrtletní. Za roční platbu většinou dostanete slevu.

Bonusové měsíce

Bonusy se počítají podle toho, jak dlouho jste pojištěn a zda jste způsobil nějaké nehody. Jsou zásadním údajem pro dosažení slev. My Vám je ověříme zdarma. Bonusy lze převést z jedné pojistky na druhou.

Asistenční služby

Asistenční služby jsou v mnoha případech již součástí základní verze povinného ručení, ale je dobré si zjistit jejich rozsah.

Oblíbené

Klikař - NevěříšCeník povinného ručení

Ceník povinného ručení získáte vyplněním několika údajů o Vašem voze a o Vás. Dostanete přehledný ceník seřazený podle cen a po...

Kalkulačka s vyplněnou hodnotou 968, s červeným autíčkem na povrchu.Povinné ručení online

Ušetříte Dostanete informace o všech cenách na trhu. S velkou pravděpodobností najdete stejně kvalitní pojistku levněji. ...