Vinkulace pojistky u havarijního pojištění

Žluté autíčko položené na dlani.

V případě financování vozidla leasingem je vždy vyžadováno také havarijní pojištění. Majitelem vozidla je po dobu splácení leasingová společnost. Ta také obdrží pojistné plnění v případě pojistné události. A k tomu slouží vinkulace.

Pojistná smlouva se při sjednání tzv. vinkuluje ve prospěch leasingové společnosti. Informace o vinkulaci bývá obvykle uvedena přímo v pojistné smlouvě. Klient obdrží při sjednání leasingu vinkulační dokumenty ve 3 kopiích, které musí zaslat doporučeně poštou na pojišťovnu, kde mu dokumenty potvrdí. Vinkulaci pojišťovna nepotvrdí dříve, než je pojistná smlouva řádně uzavřená a platná.

V případě sjednání smlouvy formou obchodu na dálku je proto nutné uhradit pojistné ve splatnosti. Po vinkulaci pojistky pojišťovnou obdrží jednu kopii pojišťovna, jednu leasingová společnost a jednu klient. Jestliže dojde k totální škodě na vozidle, vyplatí pojišťovna pojistné plnění přímo leasingové společnosti.

Oblíbené

Klikař - NevěříšHavarijní pojištění srovnání

Nemusíte nikam chodit, stačí Vám zadat pár údajů o Vás a Vašem voze do kalkulačky havarijního pojištění. Při srovnání havar...

Klikař - Správná spoluúčast je důležitá.Havarijní pojištění spoluúčast

Jaké jsou možnosti spoluúčasti u havarijního pojištění? Spoluúčast se liší podle pojišťovny a podle varianty, kterou si zvolíte...