Zjistěte si povodňovou zónu pro pojištění majetku

Dům plavající po nafukovacím kruhu.

Každá nemovitost se nachází v určité povodňové zóně (zóna 1 až zóna 4), která ovlivňuje zda je vůbec možné získat pojištění nemovitosti na riziko povodní. V jaké povodňové zóně se nemovitost nachází, zjistíte v aplikaci Povodňové mapy na stránkách České asociace pojišťoven.

Jaký je tedy postup? Navštivte webové stránky na adrese cap.cz a klikněte na tlačítko "Zjistit míru nebezpečí". Budete přesměrování na jinou stránku, kde je nutné v dolní části vyjádřit zaškrtnutím příslušného políčka souhlas s licenčními podmínkami a kliknout na tlačítko "Zjistit míru nebezpečí povodně/záplavy".

Dále je potřeba vybrat, zda chcete zjistit míru nebezpečí na základě zadání adresy nebo označením na mapě. Pokud zvolíte možnost zadání adresy, vyplníte obec a na další stránce vyberete ze seznamu ulici a dále číslo popisné. Na další rekapitulační stránce se zobrazí adresa i s mapkou. Pokud zvolíte možnost vyhledat místo na mapě, zobrazí se vám mapa naší země, na které pomocí přiblížení označíte konkrétní místo. Poslední stránka je společná pro obě varianty a vyžaduje zadání e-mailu a opsání kódu z obrázku.

Po kliknutí na tlačítko odeslat můžete do cca 20 minut očekávat na zadaném e-mailu odkaz ke stažení zprávy o povodňovém riziku.

Oblíbené

Klikař - Je lepší být připravenýPojištění chaty

Jak si pojistit chatu Rozhodně doporučujeme pojistit rekreační objekt jako nemovitost i domácnost.  Pojištění nemovitos...

Žena přemýšlející o ochranně své rodiny.Pojištění odpovědnosti

Pojištění odpovědnosti je známé také pod lidovým názvem pojistka na blbost. Chrání nás před finančními následky škod, které způ...