Bonus pro povinné ručení

Zelený palec nahoru a vedle červený palec dolů.

Bonusy u povinného ručení vyjadřují, jak dobře řídíte. Vypočítávají se podle délky předchozího pojištění a počtu Vámi způsobených nehod. Oba údaje jsou evidovány u České kanceláře pojistitelů na rodné číslo nebo IČO. Údaje jsou evidovány od roku 2000.

Zjednodušeně řečeno čím déle jste pojištěn a čím déle jezdíte bez nehody, tím vyšší bonusy máte.

Jak zjistit svůj bonus u povinného ručení

Standardním způsobem je požádat svoji pojišťovnu o potvrzení o takzvaném bezeškodním průběhu. Pojišťovna je povinna jej vystavit, ukončujete-li smlouvu na povinné ručení.

Nebo si ho můžete nechat zdarma zjistit u nás. Ověřte si nezávazně cenu povinného ručení a náš operátor Vám při výpočtu ceny zjistí Váš bonus. Nezabere Vám to více než 5 minut a kromě bonusů se dozvíte aktuální ceny povinného ručení na trhu.

Povinné ručení bonus

Bonusy na povinném ručení získáte za každých 12 měsíců, po které je Vaše auto pojištěno a během kterých jste nezpůsobil žádnou nehodu. V průměru získáte za každý rok sjednaného povinného ručení bez Vámi způsobené nehody slevu 5% z povinného ručení.

Maximální sleva za bonus u povinného ručení je 60%, v některých výjimečných případech až 65%. Tuto slevu většinou získáte, jezdíte-li alespoň deset let bez Vámi způsobené nehody.

Každá pojišťovna počítá bonusy pro povinné ručení různě. Liší se maximální výše slevy i sleva za každý rok pojištění bez nehody. Některá pojišťovna dává maximální výši slevy i za menší počet let nebo se výše slevy za každý rok bez nehody může měnit rok od roku.

Bonusy povinného ručení ovlivňují zásadním způsobem cenu povinného ručení. Pokud jezdíte bez nehod, vždy si je nechte ověřit.

Převod bonusů pro povinné ručení

Bonusy u povinného ručení lze převést, chcete-li si sjednat povinné ručení u nové pojišťovny. Protože bonusy na povinné ručení jsou evidovány na rodné číslo, vztahují se přímo k Vaší osobě.

Kupujete-li si tedy nové auto nebo chcete-li změnit pojišťovnu, v žádném případě bonusy neztrácíte. Při sjednání povinného ručení Vám bonusy automaticky převedeme.

Bonus u povinného ručení lze u většiny pojišťoven převést i na havarijní pojištění. Vyježděné bonusy povinného ručení Vám mohou výrazně zlevnit havarijní pojištění. Vždy si ověřte, že je možné je převést a v jaké výši.

Povinné ručení malus

Jezdíte-li bez nehod, získáte bonus na povinném ručení, na druhou stranu způsobíte-li havárii Vy, připočítá se Vám k ceně povinného ručení takzvaný malus.

Za každou způsobenou nehodu Vám pojišťovna odečte 24 až 36 měsíců z Vašeho bezeškodního průběhu, ale může se samozřejmě stát, že se dostanete i do záporných hodnot. Máte-li sjednané povinné ručení pouze rok a půl a způsobíte-li jednu nehodu, dostanete se na hodnotu minus 12 měsíců, které se vypočítají jako plus 12 měsiců za minimálně jeden rok pojištění minus 24 měsíců za jednu způsobenou nehodu.

Je-li Váš bezeškodní průběh v minusu, nedostanete slevu, ale neopak přirážku k ceně povinného ručení.

Oblíbené

Kalkulačka s vyplněnou hodnotou 968, s červeným autíčkem na povrchu.Povinné ručení online

Ušetříte Dostanete informace o všech cenách na trhu. S velkou pravděpodobností najdete stejně kvalitní pojistku levněji. ...

Povinné ručení na Klik.czVýpověď povinného ručení

Potřebujete vypovědět Vaše stávající povinné ručení? Není to nic těžkého, je však nutné brát v potaz, že výpověď není možná vžd...