Jaká pojištění na dovolenou autem?

b

Srpen 2013

Chystáte se na dovolenou za hranice naší země a využijete při tom vlastního automobilu? V tom případě jste už určitě začali plánovat cestu, vše sepisovat a organizovat. Důležitou záležitostí, na kterou nesmíte zapomenout, je pojištění - a to ne jedno. Je potřeba myslet na pojištění cestovní, havarijní a povinné ručení.

Cestovní pojištění

Na každou cestu za hranice byl si měl každý účastník výpravu pořídit kvalitní cestovní pojištění. V případě onemocnění či úrazu bude návštěva lékaře, hospitalizace nebo případný převoz do ČR hrazen právě z něj. Navíc nás uchrání před finančními dopady ztráty či poškození zavazadel, zpoždění letu nebo jiných nepříjemností. Cestování bez cestovního pojištění je rizikem, které se opravdu nemusí vyplatit.

Havarijní pojištění

Pokud na svůj vůz nemáte celoročně uzavřené havarijní pojištění, rozhodně zvažte alespoň jeho krátkodobou podobu a sjednejte si jej na dobu dovolené. Některé pojišťovny ho nenabízí vůbec, jiné například pouze na 3 měsíce. I přes jeho na první pohled vyšší cenu se rozhodně vyplatí o něm zapřemýšlet - stačí potkat vichřici, povodeň nebo nebourat do stromu a neštěstí je na světě. Pojištění, které tyto škody proplatí, je potom k nezaplacení.

Povinné ručení

Zmiňovat se o zákonné povinnosti mít sjednané povinné ručení je nejspíš zbytečné. Mnoho lidí však neví, do kterých zemí se se svým povinným ručením mohou vydat. Jejich seznam je uveden na zelené kartě, kterou je každý řidič povinen s sebou při jízdě mít. Pokud se chystáte vyrazit do země, kde vaše stávající povinné ručení neplatí, je toto většinou řešeno uzavřením tzv. hraničního pojištění při vjezdu do příslušného státu.

Všechna výše zmíněná pojištění s lze sjednat na jednom místě - pomocí internetového porovnávače pojištění. Vše vyřídíte snadno, rychle a levně. Operátoři s licencí ČNB jsou navíc vždy připraveni s uzavíráním pomoci.

Oblíbené

Prasátko na peníze ve slunečních brýlích.Nejlevnější cestovní pojištění

Cestovní pojištění je před výletem za hranice ta nejlepší investice, kterou můžete udělat. Za několik stokorun si pojistíte jis...

Klik 3.0 - Povinné ručeníPorovnání povinného ručení

Pro porovnání povinného ručení Vám stačí počítač nebo telefon a 5 minut Vašeho času. Na jednoduché kalkulačce si můžete sami z ...