Jezdit bez povinného ručení mohou jen bohatí

b

Září 2012

O tom, že je potřeba mít povinné ručení, už bylo napsáno a řečeno hodně. Většina z nás ví, že je toto pojištění ze zákona povinné a přesto existuje více než 100 000 vlastníků či provozovatelů vozidel, kteří na své auto pojištění odpovědnosti za škodu uzavřené nemají. Čím to je? Možná nevědomostí, možná leností a nechutí něco vyřizovat. Hlavními důvody ale bývají ty finanční - “přece nebudu platit za něco, co nepotřebuji”. Možná byste se divili, o kolik peněz můžete přijít, když povinné ručení zanedbáte.

Silniční kontrola

Každý řidič je povinen vozit u sebe při řízení automobilu zelenou kartu (tedy doklad o povinném ručení). V případě, že budete podrobeni silniční kontrole a zelenou kartu nepředložíte, může vám být snadno uložena pokuta ve výši 1 500 Kč.

Neodevzdání SPZ do depozita

Pokud jste se rozhodli přestat vozidlo na určitý čas provozovat a nechce se vám platit povinné ručení, jste povinni uložit SPZ do depozita (vozidlo dočasně vyřadit z registru). Po ukončení povinného ručení máte na tento úkon 14 dní. Pokud tak neučiníte, hrozí vám pokuta ve výši 2 500 až 20 000 Kč.

Jízda bez povinného ručení

Pakliže Česká kancelář pojistitelů (ČKP) zjistí, že jezdíte bez povinného ručení, může vám uložit pokutu ve výši 5 000 až 40 000 Kč.

Příspěvek do garančního fondu ČKP

K tomu všemu je vám ještě uložena povinnost uhradit příspěvek do garančního fondu ČKP a to ve výši 20 až 300 Kč za každý den, kdy je auto nepojištěno. Denní sazba se liší v závislosti na druhu vozidla a je dána zákonem.

Nehoda se také prodraží

V případě, že způsobíte dopravní nehodu autem bez povinného ručení, bude škoda uhrazena právě z garančního fondu ČKP. Ten po vás bude ale následně škodu vymáhat. Může jít o částky v řádech až milionů korun.

Sečteno a podtrženo

Povinné ručení se jednoduše vyplatí. Nejen že vám může ušetřit obrovské finanční částky, ale dopřeje vám klidnější jízdu bez neustálého strachu ze silniční kontroly nebo odhalení, že pojištění nemáte. V této době navíc poskytuje povinné ručení 14 pojišťoven, které se v nabídkách s nejlevnějšími produkty neustále předhánějí.

Oblíbené

Klik 3.0 - Povinné ručeníPorovnání povinného ručení

Pro porovnání povinného ručení Vám stačí počítač nebo telefon a 5 minut Vašeho času. Na jednoduché kalkulačce si můžete sami z ...

Klikař - I havarijní je s klikem nejvýhodnější.Nejlevnější havarijní pojištění

Zvolte si variantu havarijního pojištění, která kryje pouze Vaše rizika! Ve městě se pojistěte proti vandalismu, na vesnici...