Kuriozní dopravní nehody

b

Listopad 2012

Dopravních nehod se na českých silnicích odehraje denně několik desítek. Většina z nich má dost podobný průběh a ničím nevyniká. Pojďme se podívat na dopravní nehody, které způsobili (nejen) čeští řidiči a jsou tak trochu kuriózní a neobvyklé. Je libo například parkování do moře nebo do stanice metra?

Parkování do moře? Proč ne!

V letošním červenci zaparkovala česká řidička na chorvatském pobřeží a chtěla se jít potápět. Než ale stihla do vody sama dojít, její auto už tam bylo - na svažitém nábřeží nezatáhla ruční brzdu. Při nehodě nedošlo k žádnému zranění, auto bylo vytaženo jeřábem a škoda byla odhadována v řádech desítek tisíc korun.

Prasata na dálnici

V září 2012 došlo ke kuriózní nehodě na dálnici D1 ve směru na Brno. Provoz zkomplikovalo stádo divokých prasat, které obsadilo dva ze tří jízdních pruhů. S divočáky se srazila dvě auta. Žádný člověk zraněn nebyl, uhynulo několik prasat.

Uskakující traktorista

V Čáslavi došlo v polovině září ke střetu motorového vlaku a traktoru s vlečkou. Řidič traktoru vjel na přejezd bez rozhlížení přímo pod kola vlaku. Zareagoval ostražitě, vyskočil z kabiny a traktor nechal vlaku napospas. Naštěstí se nehoda obešla bez zranění traktoristy i personálu a pasažérů vlaku.

Auto jako vor

Poslední červencový den měla zajímavý zážitek policejní hlídka u Sezemic na Pardubicku. Po tom, co řidič Renaultu při podivné jízdě nereagoval na výzvu “Stůj!”, sjelo auto do mlýnského náhonu. Šofér a jeden spolucestující vyskočili, třetí zůstal na autě balancovat jako na velkém plechovém voru.

Na most nebo pod něj?

Na Zlínsku se v srpnu přihodila další kuriózní nehoda. Mladík jel s vypůjčeným vozem po celkem rovném a přehledném úseku silnice, náhle však místo na nadcházející most vjel přímo pod něj a zastavil kousek od potoka. Auto opustil mladý muž sám a bez zranění.

Kukuřičná lavina

O obrovském štěstí mohli letos v únoru mluvit otec se synem, na něž se při jízdě osobním automobilem vysypalo 25 tun kukuřice z projíždějícího polského kamionu. Oba pasažéři vyvázli bez zranění.

Něco málo ze světa

Nejen Češi a zdaleka nejen na českých silnicích způsobují zajímavé, někdy až úsměvné nehody. Například v německém Düsseldorfu zablokovala v roce 2007 německá řidička svým vozem vchod do metra, který si spletla s vjezdem do podzemního parkoviště. Jinde skončil řidič se svým autem například v záchodě nebo na střeše kostela. Nemilé překvapení potkalo řidiče v Jihoafrické republice, když mu na střeše vozu přistálo letadlo, kterému přestal fungovat motor.

Oblíbené