Povinné ručení nelze uzavřít zpětně

Zelený zaoblený čtverec s písmeny A-Z.

Za žádných okolností není možné uzavírat pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla od data, které je v minulosti.

Povinné ručení lze uzavřít nejdříve od aktuálního data. Pokud si nastavíte počátek pojištění tentýž den, uvádí se do smlouvy i konkrétní čas, ve kterém smlouvu sjednáváte.

Velký pozor! Uzavíráte-li pojistku v den, od kterého má platit, je velmi důležité, abyste zaplatili předepsané pojistné podle podmínek daných pojišťovnou. Podmínky jednotlivých pojišťoven se liší, a proto si vždy zjistěte, do kdy musíte pojistku zaplatit.

Pokud totiž zaplatíte třeba i o den déle, pojistka nevznikne a Vy budete muset uzavřít povinné ručení znovu, ale opět od nového data. Navíc bylo Vaše auto nepojištěno v období prvně uzavřené pojistky, kterou jste nestihli zaplatit. V případě, že byste v této době způsobil dopravní nehodu, není Váš vůz pojištěn.

Oblíbené

Kalkulačka s vyplněnou hodnotou 968, s červeným autíčkem na povrchu.Povinné ručení online

Ušetříte Dostanete informace o všech cenách na trhu. S velkou pravděpodobností najdete stejně kvalitní pojistku levněji. ...

Klik 3.0 - Povinné ručeníPorovnání povinného ručení

Pro porovnání povinného ručení Vám stačí počítač nebo telefon a 5 minut Vašeho času. Na jednoduché kalkulačce si můžete sami z ...