Povinné ručení musíte mít, i když z vozem nejezdíte

Muž v saku, který do popředí kreslí auto v červeném stínu.

Ke každému vozidlu, které je provozováno na veřejné komunikaci (dálnice, silnice, veřejně přístupná místní komunikace), musí mít jeho provozovatel uzavřeno povinné ručení neboli zákonné pojištění odpovědnosti vozidel tak, aby se na výzvu Policie ČR mohl prokázat platnou zelenou kartou.

To znamená, že i když vozidlo stojí zaparkované na okraji silnice před domem nebo na veřejném parkovišti, musí být uzavřeno povinné ručení.

Pokud s vozem přes zimu nejezdíte, může pro Vás být ekonomické na tuto dobu povinné ručení neplatit a vůz nechat v garáži. Avšak pozor!

Nemáte-li uzavřené povinné ručení, nesmíte vyjet ani na vteřinu na veřejnou komunikaci. Nicméně není možné pouze přestat platit.

Pokud chcete vozidlo přes zimu odstavit a ušetřit tak na povinném ručení, musíte nejprve odevzdat registrační značky do tzv. depozitu na příslušném dopravním inspektorátu. Kopii velkého technického průkazu s vyznačením vyřazení z evidence potom s žádostí o zrušení povinného ručení zašlete doporučenou poštou na adresu Vaší pojišťovny.

Oblíbené

Klik 3.0 - Povinné ručeníNejlevnější povinné ručení

Obratem pro Vás najdeme nejlevnější povinné ručení. Veškeré nabídky pro Vás přehledně seřadíme takže ihned uvidíte, která pojiš...

Klikař - Občas nemáte kliku, i proto je dobré mít klik.Pojištění auta proti krádeži

Pojištění auta proti krádeži je výrazně levnější, než si myslíte. Pro starší auto již od 440 Kč za rok. Je-li pro Vás auto důle...