Povinné ručení si můžete sjednat zcela bez papírů

Operátorka roztrhávající bílý papír.

Šetříme Vám čas a peníze, proto po Vás nechceme, abyste museli cokoli podepisovat, chodit na poštu a posílat zpět, protože i pojistnou smlouvu lze uzavřít takzvaně na dálku. Detailně tuto možnost upravuje paragraf 1820 až 1851 nového občanského zákoníku.

Pojistná smlouva je takzvaně akceptována zaplacením a je platná od data uvedeného ve smlouvě. Nicméně je nutné smlouvu zaplatit ve splatnosti. Pokud platba přijde byť i den po splatnosti, smlouva ze zákona nevznikne a není možné ji uzavřít zpětně.

Tento způsob je svým způsobem velmi výhodný, protože po obdržení smluvní dokumentace máte minimálně 5 dní na prostudování veškerých podmínek. Pokud se Vám líbí, zaplatíte. Pokud ne, nezaplatíte a smlouva vůbec nevznikne.

Srovnejte si tento způsob se situací, kdy během jedné schůzky musíte podepsat smlouvu bez toho, aniž byste měl čas si podmínky řádně prostudovat a Váš podpis na smlouvě Vás zavazuje. Smlouva byla uzavřena. V našem případě ji “podepíšete” tím, že ji zaplatíte.

Po obdržení smlouvy

Zkontrolujte správnost dat uvedených ve smlouvě.

Chcete-li, prostudujte si všeobecné pojistné podmínky. Dostanete je od nás automaticky emailem.

Zaplaťte smlouvu ve splatnosti. Pozor při platbě složenkou, platba může trvat až sedm dní.

Nezapomeňte vypovědět stávající smlouvu, je-li to aktuální.

Máte-li jakékoli nejasnosti, zavolejte nám na telefonní číslo v patičce stránky.

Oblíbené

Klik 3.0 - Povinné ručeníPorovnání povinného ručení

Pro porovnání povinného ručení Vám stačí počítač nebo telefon a 5 minut Vašeho času. Na jednoduché kalkulačce si můžete sami z ...

Klik 3.0 - Povinné ručeníNejlevnější povinné ručení

Obratem pro Vás najdeme nejlevnější povinné ručení. Veškeré nabídky pro Vás přehledně seřadíme takže ihned uvidíte, která pojiš...