Na hory jedině s dobrým pojištěním

b

Únor 2014

Zimní sezona je na horách v plném proudu a většinu středisek plní nadšení lyžaři, běžkaři, snowboardisté a jiní milovníci zimních sportů či horské krajiny. Někdo vyráží do Krkonoš, jiný do Jizerek a další třeba do Beskyd či Jeseníků. Čím dál tím větší oblibě se těší lyžařské pobyty v zahraničí, kde je k dispozici za srovnatelné ceny podstatně vyšší kvalita sjezdovek i dalších služeb. Při takové cestě ale rozhodně nesmíte zapomenout na kvalitní cestovní pojištění.

Na co je cestovní pojištění?

Cestovní pojištění nás chrání před finančními následky nejrůznějších událostí, které se nám přihodí za hranicemi naší země. Nejčastěji to může být nemoc či úraz a z toho plynoucí nutná návštěva lékaře, v horším případě hospitalizace, operace či dokonce převoz do ČR. Mimoto nás pojištění chrání také například proti následkům ztráty zavazadel, zpoždění letu, storna zájezdu. Někdy obsahuje také pojištění odpovědnosti nebo dokonce pojištění dobrého počasí. Vždy je rozsah stanoven konkrétním pojištěním (pojistnými podmínkami).

Opravdu ho potřebuji?

Pokud se nechcete vystavit riziku, že budete z vlastní kapsy hradit například ošetření u lékaře, transport do ČR nebo výjezd horské služby, tak rozhodně ano. Cestovní pojištění za pár stokorun, vám může ušetřit v mnoha případech i statisíce.

Pozor na aktivní sportování

Pokud vyrážíte do zahraničí na hory s úmyslem provozovat zimní sporty (lyžování, snowboard, adrenalinové zimní sporty...), vždy se přesvědčte, zda vám stačí normální pojištění nebo je zapotřebí si uzavřít připojištění zimních či adrenalinových sportů. Tato informace je zejména u zimních pobytů klíčová, proto si ji nikdy nezapomeňte ověřit.

Zjistěte si nadmořskou výšku

Některé pojišťovny mají u cestovního pojištění do hor takzvané výškové omezení. To znamená, že pojištění je aktivní pouze do jisté nadmořské výšky. Pokud má tedy vaše pojištění limit 4 000 metrů a vy si zlomíte nohu ve výšce 4 200 m.n.m., s největší pravděpodobností vám pojišťovna nic nevyplatí. Je tedy dobré, stejně jako u nutnosti uzavřít další připojištění, si toto u pojišťovny důkladně prověřit.

Oblíbené

Zelený palec nahoru a vedle červený palec dolů.Pozor na alkohol

Dovolená na horách je spojena většinou s lyžemi či snowboardem. Tomu je potřeba přizpůsobit cestovní pojištění a uzavřít ho s d...

Zelený zaoblený čtverec s písmeny A-Z.Výluky z pojištění

Při sjednávání cestovního pojištění dejte pozor na výluky z pojištění. Výluky najdete vždy v pojistných podmínkách, které jsou ...