Povinné ručení online je platné ihned

Zelený otazník.

Pojištění je platné od data, které je v pojistné smlouvě uvedeno jako počátek pojištění.

V případě uzavření povinného ručení online je smlouva aktivována uhrazením pojistného ve splatnosti. Není nutné ji podepisovat ani zasílat zpět. Sjednáváte-li si pojistku s počátkem téhož dne, máte na provedení platby většinou 15 dní.

Pokud skutečně v dané lhůtě pojištění uhradíte, pojištění se vztahuje i na dobu před uhrazením pojistného a platí od data uvedeného v pojistné smlouvě jako počátek pojištění.

Je třeba si uvědomit, že datum sjednání pojistné smlouvy a datum počátku pojištění mohou někdy být dva odlišné datumy. Pojistnou smlouvu je totiž možné uzavřít i několik měsíců před jejím počátkem. Například v březnu si můžete uzavřít pojištění s datem počátku v květnu.

Pojištění lze sjednat nejdříve od aktuálního času a data. Nikdy však se zpětnou platností, například od včerejška. Datum počátku pojištění je vždy uvedeno v pojistné smlouvě a na zelené kartě.

Oblíbené

Klik 3.0 - Povinné ručeníNejlevnější povinné ručení

Obratem pro Vás najdeme nejlevnější povinné ručení. Veškeré nabídky pro Vás přehledně seřadíme takže ihned uvidíte, která pojiš...

Klik 3.0 - Povinné ručeníPorovnání povinného ručení

Pro porovnání povinného ručení Vám stačí počítač nebo telefon a 5 minut Vašeho času. Na jednoduché kalkulačce si můžete sami z ...