Povinné ručení online je platné ihned

Zelený otazník.

Pojištění je platné od data, které je v pojistné smlouvě uvedeno jako počátek pojištění.

V případě uzavření povinného ručení online je smlouva aktivována uhrazením pojistného ve splatnosti. Není nutné ji podepisovat ani zasílat zpět. Sjednáváte-li si pojistku s počátkem téhož dne, máte na provedení platby většinou 15 dní.

Pokud skutečně v dané lhůtě pojištění uhradíte, pojištění se vztahuje i na dobu před uhrazením pojistného a platí od data uvedeného v pojistné smlouvě jako počátek pojištění.

Je třeba si uvědomit, že datum sjednání pojistné smlouvy a datum počátku pojištění mohou někdy být dva odlišné datumy. Pojistnou smlouvu je totiž možné uzavřít i několik měsíců před jejím počátkem. Například v březnu si můžete uzavřít pojištění s datem počátku v květnu.

Pojištění lze sjednat nejdříve od aktuálního času a data. Nikdy však se zpětnou platností, například od včerejška. Datum počátku pojištění je vždy uvedeno v pojistné smlouvě a na zelené kartě.

Oblíbené

Nejlevnější povinné ručení již od 968 Kč najdete na Klik.czNejlevnější povinné ručení

Obratem pro Vás najdeme nejlevnější povinné ručení. Veškeré nabídky pro Vás přehledně seřadíme takže ihned uvidíte, která pojiš...

Klikař - Ještě nikdy jsem to neměl takhle srovnaný.Porovnání povinného ručení

Pro porovnání povinného ručení Vám stačí počítač nebo telefon a 5 minut Vašeho času. Na jednoduché kalkulačce si můžete sami z ...