Otevřené flotily končí

b

Listopad 2012

Pokud jste majitelem automobilu, jistě máte určité povědomí o problematice pojištění auta, resp. povinném ručení. Sami jistě víte, že u některých aut může být pojistné velmi vysoké. V posledních letech existují způsoby, jak na tomto pojištění ušetřit. Může to být využití nejrůznějších akcí pojišťoven, dobrá rada od finančního poradce a nebo takzvané otevřené flotily. Těm ale odzvonilo...

Co jsou otevřené flotily?

Otevřená flotila je v podstatě skupina aut pojištěná najednou u jedné pojišťovny. Velmi často vytvářejí takovéto flotily pojistní makléři, kteří své klienty do flotily zahrnou a poté najednou pojistí u jedné z pojišťoven. Díky velkému množství pojištěných jsou schopni zajistit klientům opravdu podivuhodné ceny.

Co výhody a nevýhody?

Jedinou výhodou flotilové pojistky je její cena, která může (ale také nemusí) být nejnižší na trhu a to zejména pro řidiče bez bonusů (nebo s malým počtem) - jde o začínající řidiče, rizikové řidiče nebo řidiče ihned po větší nehodě.

Oproti tomu nevýhod se dá najít celá řada. Tou základní je ztráta bonusů. Pokud se po čase rozhodnete opustit otevřenou flotilu, s největší pravděpodobností se vám nepodaří získat potvrzení o počtu bonusových měsíců, ze čehož vyplývá podstatně vyšší cena následujících pojistek.

V případě, že dojde k nehodě budete mít navíc daleko víc práce s administrativním zařizováním, protože budete muset vše řešit nejen s pojišťovnou, ale také s makléřem, v jehož flotile jste.

Flotily končí - co se bude dít?

Je to tak - proti otevřeným flotilám se postavila nejdříve Česká kancelář pojistitelů a teď už i Česká národní banka. Pojišťovnám nařídila postupné zrušení flotilových pojistek.

Následkem zrušení flotilových pojistek bude muset každý, kdo je její součástí, uzavřít nové (velmi pravděpodobně dražší) povinné ručení.

Na rozdíl od většiny pojistně-makléřských společností vítá naše společnost Klikpojištění toto rozhodnutí ČNB. Otevřené flotily považujeme za nevýhodné a neférové pro naše zákazníky. Flotilové pojistky jsme proto nikdy neuzavírali a svým klientům nabízíme výhodnou cenu pouze na základě vyhledání té nejlepší nabídky a díky úspěšné spolupráci s těmi nejlepšími pojišťovnami.

Oblíbené

Klik 3.0 - Povinné ručeníPorovnání povinného ručení

Pro porovnání povinného ručení Vám stačí počítač nebo telefon a 5 minut Vašeho času. Na jednoduché kalkulačce si můžete sami z ...

Kalkulačka s vyplněnou hodnotou 968, s červeným autíčkem na povrchu.Povinné ručení online

Ušetříte Dostanete informace o všech cenách na trhu. S velkou pravděpodobností najdete stejně kvalitní pojistku levněji. ...