Pojištění domácnosti od 505 Kč

  • Nejlepší ceny na českém trhu
  • Pojištění domácnosti, nemovitosti i majetku
  • Nezávazné srovnání pojišťoven zdarma

Pojištění domácnosti na Klik.cz

Ceny pojištění domácnosti a nemovitosti na rozdíl od cen autopojištění spíše klesají a sjednáte-li si novou pojistku, pravděpodobně výrazně ušetříte nebo dostanete lepší pojistku za stejnou cenu. Tato skutečnost platí již dlouhodobě a nic nenasvědčuje tomu, že by se měla v blízké době změnit.

Jak se liší pojištění domácnosti a nemovitosti

Pojištění domácnosti se vztahuje na vybavení bytu nebo domu. Běžně zahrnuje nábytek, elektrospotřebiče, televize, rádia, knihy, oblečení, sportovní potřeby, ceniny, šperky, klenoty a další věci, které určíte. Současně mohou být pojištěny i takzvané stavební součásti, kterými se rozumí například plovoucí podlaha, kuchyňská linka nebo obklady stěn a stropů. Do pojištění spadají obvykle i prostory mimo byt, například půda nebo sklep.

Pojištění nemovitosti zahrnuje stavbu jako takovou, tedy stěny, stropy, střechu, okna, okapy, omítky apod. Spadne-li Vám při vichřici strom na dům a poškodí střechu, pojištění domácnosti nestačí a budete potřebovat pojištění nemovitosti. Pojištění nemovitosti může zahrnovat vedlejší stavby, do kterých se řadí plot, kůlna, zahradní domek nebo bazén. Na Klik.cz lze spočítat nabídky jak pro pojištění domácnosti, tak i pojištění nemovitosti.

Jste-li vlastníkem nemovitosti, ať už je to byt nebo dům, měli byste mít vždy sjednáno pojištění domácnosti a nemovitosti. Bydlíte-li v pronájmu a máte-li v něm své vybavení, zvažte pojištění domácnosti také.

Co kryje pojištění domácnosti a nemovitosti

Pojištění domácnosti a nemovitosti kryje širokou škálu rizik. Nejčastější jsou škody způsobené krádeží, vloupáním, vandalismem a živelnými událostmi. Živelné události obsahují požár, výbuch, sesuv půdy, vichřici a mohou obsahovat povodeň. Pojištění proti povodním je specifické, neboť v některých případech ani není možné je sjednat, pokud se Váš byt nebo dům nachází v zóně častých povodní. Pro určení, zda lze Vaši nemovitost pojistit a pokud ano, za jakou cenu, používají pojišťovny povodňové mapy. Při pojištění proti riziku povodní proto doporučujeme vždy pečlivě zkontrolovat pojistné podmínky.

Další pojištění, které si v rámci pojištění domova můžete sjednat, zahrnují pojištění proti škodám na elektrospotřebičích způsobených přepětím v síti, pojištění rozbití oken nebo pojištění proti posprejování fasády.

Častým problémem bývá pojištění proti zatečení vody do bytu nebo domu při dešti. V mnoha případech toto pojištění není obsaženo ve standardní pojistce, přestože si to mnoho zákazníků pojišťoven myslí. Chcete-li mít jistotu, je nutné si zkontrolovat pojistné podmínky a v případě potřeby toto riziko připojistit.

S pojištěním domácnosti a nemovitosti můžete získat i pojištění odpovědnosti proti škodám z občanského života nejen pro Vás, ale i pro další členy domácnosti. Pojištění odpovědnosti Vás chrání proti škodám, které můžete způsobit svým jednáním druhým. Váš pes srazí nešťastnou náhodou cyklistu, který si zlomí nohu, nebo vytopíte sousedy pod Vámi.

Jak si sjednat pojištění domácnosti online

Pojištění domácnosti i nemovitosti si nyní můžete sjednat online, aniž byste museli někam chodit. Po vyplnění tří základních údajů o Vaší domácnosti nebo nemovitosti dostanete přehledně seřazené nabídky pojišťoven. V případě zájmu obdržíte smlouvu a veškerou dokumentaci na email. Smlouvu nemusíte podepisovat ani zasílat zpět. Akceptujete ji tím, že ji zaplatíte. Tento způsob uzavírání smluv se nazývá uzavření smlouvy na dálku a upravuje jej občanský zákoník.

Limity pojistného plnění

Důležitým faktorem u každého pojištění je limit pojistného plnění. Tato částka udává maximální sumu, kterou Vám pojišťovna vyplatí v případě pojistné události.

Limit plnění je ve smlouvě stanoven pro každé pojistné riziko. Může být stanoven absolutní částkou nebo jako procento z hodnoty domácnosti nebo nemovitosti. Například peníze v domácnosti mohou mít limit plnění ve výši 10 tisíc Kč, což znamená, že v případě vyhoření domácnosti dostanete maximálně 10 000 Kč jako kompenzaci za zničené peníze.

Příkladem procentických limitů jsou například elektronické přístroje, u kterých může být limit pojistného plnění stanoven jako 15% pojistného hodnoty domácnosti. Obecně platí, že čím vyšší limit, tím dražší je pojištění. Doporučujeme vybírat si pojištěním s rozmyslem, není vždy nejlepší vybrat ani nejlevnější, ale současně ani nejdražší variantu.

Chci se dozvědět víc informací

Navštivte stránku s častými otázkami, na které najdete další bližší informace o pojištění domácnosti. Sledovat nás můžete také na sociálních sítích - Facebooku, Instagramu či Twitteru, kde Vás průběžně informujeme o novinkách, zajímavostech a tipech nejen z oblasti pojištění domácnosti. Případně můžete využít také naší blogovou část na webu.

Oblíbené

Bílý ručník s černou žárovkou.Novinky, zprávy a zajímavosti

Klik.cz Vám představuje novou rubriku plnou zajímavostí, novinek a článků nejen z automobilého světa! Hledáte zajímavé články, ...

Pěna unikající z rozbité pračky.Pojištění bytu

Máte-li byt v nájmu, pojistěte si pouze vybavení bytu a sjednejte si pojištění domácnosti. Jste-li vlastníkem bytu, zvažte ...

Klikař - VloupPojištění domu

Chcete-li si pojistit Váš dům, vždy byste měli zvolit kombinaci pojištění domácnosti a nemovitosti . Pojištění domácnosti kryje...

Povinné ručeníPovinné ručení

Povinné ručení musí mít ze zákona každé vozidlo, které je provozováno na pozemní komunikaci. Povinné ručení, jinými slovy také ...

Havarijní pojištěníHavarijní pojištění

Havarijní pojištění je pojištění motorových vozidel, které slouží ke krytí škod na vlastním autě. Způsobí-li někdo škodu Vám, b...