Pojištění GAP k havarijnímu pojištění

Muž v saku, který do popředí kreslí auto v červeném stínu.

Pojištění GAP nebo také pojištění finanční ztráty si můžete sjednat jako doplněk havarijního pojištění.

Většina havarijních pojistek je totiž sjednána na cenu obvyklou (tedy na cenu, která odpovídá ceně vozidla těsně před havárií) a při totálním zničení či odcizení pojistné plnění nestačí na nákup stejného nového vozu.

Pojištění GAP tento nedostatek řeší a při totálním zničení či odcizení bude vyplaceno pojistné plnění v hodnotě nového vozu.

Pomůže příklad. Vůz zakoupený v roce 2010 za 500 tis. Kč byl v roce 2014 odcizen. Obvyklá cena, na kterou je sjednáno havarijní pojištění, činí 250 tis. Kč (za tuto částku by byl vůz prodán na trhu těsně před pojistnou událostí). Pojišťovna by tedy klasicky vyplatila pouze 250 tis. Kč. Pojištění GAP však pokryje rozdíl a z tohoto pojištění dostanete dalších 250 tis., takže si budete moci koupit nový vůz za 500 tis. Kč.

Máte-li zájem o toto pojištění, řekněte to při sjednání havarijního pojištění našim specialistům.

Oblíbené

Klikař - Občas nemáte kliku, i proto je dobré mít klik.Pojištění auta proti krádeži

Pojištění auta proti krádeži je výrazně levnější, než si myslíte. Pro starší auto již od 440 Kč za rok. Je-li pro Vás auto důle...

Klikař - NevěříšHavarijní pojištění srovnání

Nemusíte nikam chodit, stačí Vám zadat pár údajů o Vás a Vašem voze do kalkulačky havarijního pojištění. Při srovnání havar...