Cestovní pojištění léčebných výloh

Čtyřčlenná rodina připravující se na cestu k moři.

Cestovní pojištění se skládá z několika dílčích pojištění, která dohromady tvoří komplexní pojistnou ochranu na cestách. Pojištění léčebných výloh je základním pojištěním, které se vztahuje na úraz či onemocnění a z toho plynoucí ošetření u lékaře, hospitalizaci či převoz zpět do vlasti.

Pojišťovna za pojištěného uhradí výlohy na léčbu za předpokladu, že onemocnění či úraz nevznikne jako následek činností nebo situací, které jsou ve výlukách pojištění. Zároveň hradí pojišťovny tyto výlohy pouze do výše limitů pojistného plnění. Je tedy nutné vždy důkladně pročíst pojistné podmínky a seznámit se s výlukami z pojištění.

Je-li například ve výlukách z pojištění, jak je to u cestovního pojištění obvyklé, provozování rizikových sportů, mějte vždy na paměti, že budete-li je provozovat a stane se Vám nějaký úraz, zaplatíte léčení z vlastní kapsy. Zároveň si vždy ověřte výši pojistných limitů a pojistěte se na dostatečně vysokou částku. Zde se nevyplatí šetřit.

Oblíbené

Čtyřčlenná rodina připravující se na cestu k moři.Doporučené limity

V případě uzavírání cestovního pojištění je třeba dbát na správný rozsah pojištění, územní platnost, a na limity pojistného pln...

Muž vyřizující si pojištění mobilem.Cestovní pojištění online

Máte sbaleno a uvědomili jste si, že nemáte sjednané cestovní pojištění? Nevadí, můžete si jej sjednat z pohodlí domova nebo i ...