Pojištění hospodářských zvířat

b

Listopad 2012

V posledních letech lze říci, že si můžete pojistit opravdu vše. Majetek, život, nemoci, ztrátu zaměstnání, cestování, ba dokonce i pohřeb. Jedním z takových méně standardních produktů je pojištění zvířat, resp. pojištění hospodářských zvířat a pojištění mazlíčků.

Pojištění hospodářských zvířat

Tento produkt je o poznání starší než pojištění domácích mazlíčků a, jak už název napovídá, vztahuje se na hospodářská zvířata (dobytek, drůbež, někdy i ryby v sádce). Vyplatí se zejména velkochovatelům či zemědělským podnikům, které vlastní větší množství hospodářských zvířat. Pojištění kryje zejména rizika škody vzniklé živelnou událostí, hromadnou otravou, klimatickými změnami.

Pojištění domácích mazlíčků

Novinka posledních let je pojištění domácích mazlíčků, zejména psů a koček. Nabízí ho pouze několik tuzemských pojišťoven. Vždy se musí jednat o konkrétního mazlíčka, který je jednoznačně identifikovatelný (registrace, čip), aby nedošlo k jeho záměně.

Pojištění mazlíčků kryje nejčastěji náklady na veterinární ošetření zvířete. Možné je připojistit si škodu způsobenou mazlíčkem třetí osobě. Při výpočtu pojistného nezáleží na rase nebo jeho úspěšnosti na výstavách. Rozhoduje pouze jeho věk (zde pozor - některé pojišťovny mají určené věkovém hranice, kdy je možné psa pojistit) a někdy hmotnost zvířete.

Některé pojišťovny nabízí zvláštní pojištění pro psy horské služby, vodící psy nebo psy využívané při cannisterapii. Pojišťovny, které nenabízejí přímo pojištění mazlíčků, mají většinou v nabídce alespoňpřipojištění zodpovědnosti za škodu způsobenou zvířetem. To bývá někdy součástí (nebo ho lze připojistit k) pojištění domácnosti nebo nemovitosti.

Cena pojištění domácích mazlíčků závisí na pojistných limitech a, jak už jsem uvedli, věku a případně hmotnosti zvířete. Pohybuje se nejčastěji od 500 do 3 000 Kč ročně, sehnat ale lze i pojištění levnější (a samozřejmě také dražší).

Oblíbené

Kalkulačka s vyplněnou hodnotou 968, s červeným autíčkem na povrchu.Povinné ručení online

Ušetříte Dostanete informace o všech cenách na trhu. S velkou pravděpodobností najdete stejně kvalitní pojistku levněji. ...

Klikař - I havarijní je s klikem nejvýhodnější.Nejlevnější havarijní pojištění

Zvolte si variantu havarijního pojištění, která kryje pouze Vaše rizika! Ve městě se pojistěte proti vandalismu, na vesnici...