Pojištění není spoření

b

Listopad 2013

Životní pojištění je jedním z nejběžnějších pojistných produktů. Uzavřít by ho měl zejména každý člověk, na jehož přijmu je finančně závislá jeho rodina. V případě jeho nenadálého úmrtí je rodině vyplacena určitá (předem stanovená) finanční částka. Na první pohled velmi lákavou nabídkou bývá pojištění se spořící složkou. Tomu je ale konec!

Česká národní banka, která dohlíží na korektní chod pojišťoven, vydala prohlášení, kterým pojišťovnám zakazuje přirovnávat pojištění ke spoření a dokonce zakazuje nazývat případnou investiční složku složkou spořící. Uvádí, že životní pojištění je primárně pojistným produktem a nejedná se tedy o produkt spoření či důchodového spoření.

Mnoho pojišťoven ale tuto změnu promítne až po novém roce kdy dochází ke změně občanského zákoníku, který s sebou ponese řadu poměrně velkých změn. Pojišťovny tak “spoření” ze svých materiálů odstraní zároveň s prováděním těchto změn.

Spořit na pojištění? Ne!

Je celkem jedno, zda tento druh životního pojištění nazveme investiční nebo se spořící složkou, v každém případě zůstává pro klienty velmi nevýhodné. Životní pojištění by mělo v první řadě krýt riziko úmrtí či úrazu, nikoliv funkci spořícího účtu. Tento druh pojištění totiž obsahuje velké množství skrytých poplatků a častokrát je několik prvních plateb odváděno pojišťovně a teprve po delší době si začínáte spořit. Chcete-li spořit, využijte samostatného spořícího produktu. V dnešní době je možné samostatně investovat již od částky 500 Kč měsíčně.

Oblíbené

Kalkulačka s vyplněnou hodnotou 968, s červeným autíčkem na povrchu.Povinné ručení online

Ušetříte Dostanete informace o všech cenách na trhu. S velkou pravděpodobností najdete stejně kvalitní pojistku levněji. ...

Klik 3.0 - Povinné ručeníPorovnání povinného ručení

Pro porovnání povinného ručení Vám stačí počítač nebo telefon a 5 minut Vašeho času. Na jednoduché kalkulačce si můžete sami z ...