Pojištěnjí odpovědnosti zaměstnance

Divoký pes skákající po ruce muže.

Toto pojištění Vás kryje v situaci , kdy způsobíte svému zaměstnavateli škodu, kterou po Vás bude vymáhat.

Pojištění odpovědnosti zaměstnance se Vám může hodit, když rozbijete služební počítač nebo zaviníte-li služebním autem dopravní nehodu a zaměstnavatel po vás bude chtít, abyste mu uhradili spoluúčast na havarijním pojištění, které může být až 20 tis. Kč. Stejně tak, pokud neúmyslně poškodíte například obráběcí stroj, na kterém pracujete.

Podle zákona může zaměstnavatel požadovat náhradu škody až do výše 4,5 násobku Vaší mzdy.

Samozřejmě má toto pojištění řadu výluk, které doporučujeme prostudovat v pojistných podmínkách. Vždy jsou však vyloučeny škody, které způsobíte pod vlivem alkoholu.

Pojištění odpovědnosti zaměstnance jsme bohužel kvůli malému zájmu stáhli z nabídky.

Nicméně doporučujeme sjednat si pojištění odpovědnosti z občanského života, které je možná ještě důležitější. Zaměstnanec po vás může chtít maximálně 4,5 násobek vašeho platu, ale porazíte-li nechtěně cyklistu, který si zlomí nohu s nějakými následky, mohou se škody vyšplhat do statisíců. Přitom pojištění odpovědnosti stojí v řádu desetikorun na měsíc.

K některým pojistkám domácnosti dostanete pojištění odpovědnosti v ceně.

Oblíbené

Klikař - Ochrání Vás a ještě ušetříte, je fajn být Klikař.Nejlevnější pojištění domácnosti

Spočítejte si během 2 minut, na kolik Vás vyjde pojištění domácnosti. Nabídky Vám přehledně seřadíme a Vy okamžitě uvidíte, jak...

Pojištění domácnostiPojištění domácnosti

Ceny pojištění domácnosti a nemovitosti na rozdíl od cen autopojištění spíše klesají a sjednáte-li si novou pojistku, pravděpod...