Pojistné plnění za rok 2011 přesáhlo 1,7 miliard eur

b

Listopad 2011

V rámci celého území Evropy se na silnicích v současné době pohybuje více jak 350 milionů vozidel na 715 milionů obyvatel, které mají sjednané povinné ručení a mohou tedy platnost pojištění vozidla prokázat zelenou kartou. V průměru to jsou tedy dva lidé na jedno vozidlo. Tyto čísla uvedl předseda Council of Green Card Bureaux Mariusz Wichtowski.

V roce 2011 bylo 380 000 dopravních nehod způsobeno řidiči, kteří cestovali vozidlem mimo svou zemi. Nároky, které uplatnili poškození, byly řešeny prostřednictvím dokladu o pojištění - zelenou kartou. Přitom ještě za rok 2009 bylo dopravních nehod způsobených řidiči cestujícími mimo hranice své země způsobeno méně než 350 000 pojistných událostí. Během dvou let došlo tedy k výraznému nárůstu počtu nehod.

Na pojistná plnění tak připadá částka, která přesahuje neuvěřitelných 1,7 miliardy eur. Co se týče nejtěžších následků nehod, tak na evropských silnicích zemřelo v roce 2011 50 000 osob a 150 000 osob byl velmi vážně zraněno. Díky platnému pojištění vozidel jsou naštěstí poškozeni odškodněni v relativně krátkém časovém úseku.

Oblíbené

Klikař - NevěříšCeník povinného ručení

Ceník povinného ručení získáte vyplněním několika údajů o Vašem voze a o Vás. Dostanete přehledný ceník seřazený podle cen a po...

Klik 3.0 - Povinné ručeníPorovnání povinného ručení

Pro porovnání povinného ručení Vám stačí počítač nebo telefon a 5 minut Vašeho času. Na jednoduché kalkulačce si můžete sami z ...