Pojišťovna NN

Pojišťovna NN logo

Sídlo: NN Životní pojišťovna N.V. , pobočka pro Českou republiku se sídlem Nádražní 344/25, 150 00, Praha 5, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl A, vložka 6305.

IČ: 407 63 587

Telefon: +420 244 090 800

E-mail: dotazy@nnblue.cz

Web: www.nn.cz

Název společnosti – NN – je odvozen od Nationale‑Nederlanden, která byla založena před 50 lety.

Historie NN sahá do roku 1845, kdy byla založena společnost De Nederlanden van 1845, specialista na pojištění proti požárům. Nationale Levensverzekering‑Bank byla založena v roce 1863. Hlavní oblastí jejího zájmu bylo životní pojištění, které nabízela na domácím trhu v Nizozemsku. Obě společnosti své aktivity postupně rozšiřovaly prostřednictvím akvizic, které přispěly k diverzifikaci a rozrůstání produktového portfolia.

V roce 1963 došlo k fúzi De Nederlanden a Nationale a vytvoření Nationale‑Neder‑ landen. Od 60. do 80. let společnost rostla prostřednictvím akvizic, které zahrnovaly i přední podniky v USA. Společnost také otevřela nové pobočky v Evropě a Asii.

Na český trh společnost vstoupila pod značkou Nationale Nederlanden v roce 1991 jako první zahraniční pojišťovna po pádu socialismu. Po více než 10 letech v barvách ING se společnost NN, která dnes patří mezi přední poskytovatele životního pojištění a penzijních produktů v Česku, svým novým názvem vrátila zpět ke kořenům.

Oblíbené

Pojišťovna NN logoPojištění invalidity NN Blue

Pojištění invalidity kryje riziko ztráty pracovní schopnosti v důsledku nemoci nebo úrazu ve 3 státem stanovených stupních. ...

Pojišťovna NN logoŽivotní pojištění NN Blue

Pojištění proti riziku smrti je základní složka životního pojištění a kryje Vaši rodinu nebo blízké v případě Vaší smrti. Pojis...