Povinné ručení srovnání

  • Výpočet za 5 minut nezávazně
  • Nejrychlejší porovnání cen
  • Najdeme Vám nejlevnější povinné ručení

Srovnání cen povinného ručení je jednoduché

Pro porovnání povinného ručení Vám stačí počítač nebo telefon a 5 minut Vašeho času. Na jednoduché kalkulačce si můžete sami z pohodlí domova obratem porovnat aktuální ceny povinného ručení na trhu. Výběr pojištění je pouze na Vás.

Pojištění je možné sjednat za několik minut a zelenou kartu spolu s veškerou dokumentací dostanete ihned od emailu. Nemusíte nic podepisovat, pokud se Vám smlouva líbí, akceptujete ji zaplacením. Zároveň si můžete jednoduše porovnat nabídky povinného ručení včetně všech detailů a aktuálních slev nebo jiných akcí.

Jak správně postupovat při porovnání povinného ručení

Prvním důležitým faktorem, na který je nutné dát pozor při srovnání povinného ručení, jsou limity pojistného plnění. Limit je maximální částka, kterou bude pojišťovna hradit při Vámi způsobené nehodě poškozené straně. Minimální zákonná částka je 35 milionů Kč.

Většina pojišťoven však nabízí pojištění s vyššími limity: 50, 100, 140 i 200 milionů Kč. Při srovnání povinného ručení se ujistěte, že porovnáváte pojistky se stejným limitem.

Frekvence placení je důležitá při srovnání povinného ručení

Další faktorem je frekvence placení, která může ovlivnit cenu pojištění až o 10%. Při správném porovnání cen povinného ručení musíte srovnávat povinné ručení se stejnou frekvencí placení. Nejlevnější je vždy roční frekvence placení. V porovnání s variantou kvartálních splátek byste měli dostat slevu minimálně 5%, ale ani 10% není vyjímkou.

Obsahuje povinné ručení i nějaká připojištění?

Ověřte si jaká připojištění jsou zahrnuta v ceně. Většina pojistek obsahuje již v základní ceně některá připojištění. Nejčastější jsou základní asistenční služby, které Vám pomohou zajistit opravu vozu na místě nebo eventuelně i odtah vozidla. Dalšími možnostmi je například pojištění zavazadel, úrazové pojištění řidiče, pojištění čelních skel nebo pojištění střetu se zvěří.

Srovnání povinného ručení není kompletní, pokud si neporovnáte obsah pojistky. Některá nabídka se může zdát výrazně levnější, ale při bližším srovnání zjistíte, že takové povinné ručení neobsahuje žádná připojištění.

Srovnání povinného ručení není kompletní bez kontroly bonusů

Máte správně zohledněné bonusové měsíce? Bonusové měsíce se počítají podle toho, jako dlouho jste pojištěn a kolik nehod jste za tu dobu způsobil. Čím více jich máte, tím levnější povinné ručení budete mít. Sleva při maximálním počtu bonusových měsíců dosahuje u většiny pojišťoven 50%. Každá pojišťovna počítá bonusové měsíce jinak, a proto je důležité, abyste při porovnání cen povinného ručení měli správně nastavené a zkontrolované bonusové měsíce. Bez toho se ceny mohou lišit o desítky procent a srovnání povinného ručení je téměř nemožné.

Naši specialisté Vám mohou zdarma ověřit bonusové měsíce během kalkulace ceny a ihned tak budete vědět, že při srovnání povinného ručení porovnáváte správné ceny.

Při porovnání nezapomeňte na obsah pojistky

Porovnejte si rozsah asistenčních služeb. Poslední a rozhodně ten nejméně důležitý krok při porovnání povinného ručení je ověření rozsahu asistenčních služeb.

Asistenční služby nabízí téměř každá pojišťovna v rámci povinného ručení, ale jejich rozsah se může výrazně lišit. Nejvíce rozdílů najdete v maximálních částkách, které pojišťovna při opravě či odtahu Vašeho vozu zaplatí, a zda se asistenční služby vztahují i na Vaše cesty do zahraničí. Máte-li starší vůz a jezdíte-li často, doporučujeme volit povinné ručení s lepšími asistenčními službami, neboť Vám sice vyjde při srovnání povinného ručení o něco dražší, ale zase máte jistotu, že v případě poruchy nezůstanete někde viset.

Porovnání povinného ručení je jednoduché. Zkuste to nezávazně.

Oblíbené

Klikař - Ochrání Vás a ještě ušetříte, je fajn být Klikař.Mini havarijní pojištění

S mini havarijním pojištění si můžete pojistit pouze vybraná rizika za příznivou cenu. Produkt se nazývá mini Casco a chrání Va...

Klikař - Občas nemáte kliku, i proto je dobré mít klik.Pojištění auta proti krádeži

Pojištění auta proti krádeži je výrazně levnější, než si myslíte. Pro starší auto již od 440 Kč za rok. Je-li pro Vás auto důle...