Povinné ručení v roce 2015

b

Leden 2015

Povinné ručení nebo též zákonné pojištění odpovědnosti z provozu vozidel musí mít uzavřené každé vozidlo, které má přidělené státní poznávací značky. Lze očekávat, že trend vývoje cen povinného ručení v roce 2015 bude spíše vzestupný. Po několika letech trvalého poklesu průměrných cen povinného ručení se tento trend obrátil koncem roku 2013, neboť pokles cen v předcházejících letech dostal povinné ručení na hranici rentability.

Novela zákona o pojišťovnictví přijatá v roce 2013 zavedla novou povinnost odvádět 3% z vybraného pojistného do fondu zábrany škod, ze kterého jsou potom prostředky rozdělovány jednotlivým složkám záchranného systému. V neposlední řadě účinnost nového občanského zákoníku znamená, že se budou zvyšovat náhrady škod na zdraví a tím i vyplácená plnění z povinného ručení. V roce 2014 stouplo průměrné pojistné u nových smluv o 6% a dosáhlo zhruba 2700 Kč. Výrazně více však stouplo povinné ručení pro mladé řidiče a motoristy z větších měst.

V roce 2015 bude s největší pravděpodobností pokračovat trend postupného růstu cen povinného ručení. Nicméně přestože lze očekávat plošné zvyšování cen, nemělo by se týkat, nebo pouze velmi omezeně, starších řidičů, kteří jezdí bez nehod a mají trvalé bydliště mimo velká města. Řidič nad 30 let, který v posledních 5 letech nezpůsobil dopravní nehodu, by se měl v případě, že mu bude povinné ručení zdraženo, určitě zajímat, zda pro něj neexistuje výhodnější alternativa.

Oblíbené

Nejlevnější povinné ručení již od 968 Kč najdete na Klik.czNejlevnější povinné ručení

Obratem pro Vás najdeme nejlevnější povinné ručení. Veškeré nabídky pro Vás přehledně seřadíme takže ihned uvidíte, která pojiš...

Klikař - Ještě nikdy jsem to neměl takhle srovnaný.Porovnání povinného ručení

Pro porovnání povinného ručení Vám stačí počítač nebo telefon a 5 minut Vašeho času. Na jednoduché kalkulačce si můžete sami z ...