Povinné ručení 2016

  • Pro dobré řidiče ceny nerostou ani letos
  • 85% řidičů s námi ušetří, zkuste to nezávazně
  • Každý měsíc nové akční ceny přes call centrum

Že ceny povinného ručení rostou? Nemusí to být nutně pravda!

Přes řadu informací o růstu cen povinného ručení hovoří fakta jinak. Průměrná cena povinného ručení podle údajů z České asociace pojišťoven dokonce za prvních 9 měsíců roku 2015 klesla a ke konci září byla na úrovni 2.850 Kč. A tisková zpráva té samé instituce říká, že "...ostrý konkurenční boj neumožňuje dostatečné navyšování cen pojistného..."

Co se dá čekat v roce 2016?

Ostrý konkurenční boj bude pravděpodobně pokračovat. Dobrý řidič, to jest ten, který za posledních 5 let nezpůsobil žádnou nehodu, by rozhodně neměl platit výrazně více než v minulosti. A pokud ano, je jednoduché najít levnější alternativu.

Pokud při obnově pojistky dojde ke zvýšení ceny, doporučujeme ověřit si aktuální ceny na trhu. Je nutné to však udělat včas, neboť lhůty pro výpověď povinného ručení jsou dané zákonem.

Například pro výpověď při zvýšení ceny je lhůta 1 měsíc od data oznámení. Ale tato lhůta se většinou odvíjí od data oznámení, ne od data doručení. Ve výsledku tak máte pouze maximálně 2 týdny na změnu pojišťovny.

Pokud bude docházet ke zdražování, dotkne se nejvíce mladších řidičů bez řidičské historie nebo řidičů, kteří v nedávné minulosti způsobili nějakou nehodu.

Nejdůležitějším faktorem, který bude ovlivňovat ceny povinného ručení v roce 2016, bude vývoj pojistných náhrad při škodách na zdraví. Nový občanský zákoník, který platí od počátku roku 2014, umožňuje vyplácet výrazně vyšší částky, pokud při dopravní nehodě dojde ke škodám na zdraví.

Vývoj cen povinného ručení v prvním čtvrtletí roku 2016

Některé pojišťovny již oznámily nové ceníky, ale rozhodně se podle aktuálních informací nejedná o plošné a výrazné zdražování. Spíše o mírné zdražování v řádu jednotek procent v určitých segmentech.

Oblíbené

Povinné ručení na Klik.czVýpověď povinného ručení

Potřebujete vypovědět Vaše stávající povinné ručení? Není to nic těžkého, je však nutné brát v potaz, že výpověď není možná vžd...

Klikař - I havarijní je s klikem nejvýhodnější.Nejlevnější havarijní pojištění

Zvolte si variantu havarijního pojištění, která kryje pouze Vaše rizika! Ve městě se pojistěte proti vandalismu, na vesnici...