Povinné ručení a Česká kancelář pojistitelů

Zelený zaoblený čtverec s písmeny A-Z.

Česká kancelář pojistitelů, ve zkratce ČKP , je profesní organizace pojišťoven, která byla zřízena zákonem v roce 1999. Má tři hlavní úkoly.

Spravuje garanční fond, ze kterého se hradí škody způsobené nepojištěnými vozidly. Pokud Vám škodu způsobí vozidlo, které nemá uzavřené povinné ručení, bude Vám škoda proplacena z garančního fondu ČKP.

Eviduje průběh pojištění jednotlivých pojistníků (ten, kdo uzavírá pojištění) a jimi způsobené škodní události. Průběh pojištění je evidován podle rodného čísla nebo identifikačního čísla organizace. ČKP je tedy schopna poskytnout informaci, jak dlouho jsme byli pojištěni a kolik škodních událostí jsme způsobili.

Porovnává svoje data s centrálním registrem vozidel s cílem identifikovat vozidla, která nemají uzavřené povinné ručení.

Co když způsobíte škodu a nemáte povinné ručení?

Co když dostanete výzvu od ČKP?

Co když vůz nepoužíváte?

Je možné uzavřít povinné ručení zpětně?

Oblíbené

Klik 3.0 - Povinné ručeníPorovnání povinného ručení

Pro porovnání povinného ručení Vám stačí počítač nebo telefon a 5 minut Vašeho času. Na jednoduché kalkulačce si můžete sami z ...

Povinné ručení na Klik.czVýpověď povinného ručení

Potřebujete vypovědět Vaše stávající povinné ručení? Není to nic těžkého, je však nutné brát v potaz, že výpověď není možná vžd...