Povinné ručení Citroën

  • Povinné ručení pro Citroën od 1164 Kč
  • Porovnejte si nabídky jednotlivých pojišťoven
  • Akční slevy přes call centrum

Povinné ručení Citroën

Citroën (Citroen) je francouzský výrobce automobilů, který je součástí koncernu PSA Peugeot Citroën. V současné době se auta této značky vyrábí v 9 závodech v Evropě. Oblíbeným vozem je Citroën C4. Jedná se o malý rodinný vůz (coupé nebo hatchback) vytvořený jako nástupce Citroën Xsara. Poprvé byl uveden na trh na podzim 2004, v ČR v listopadu 2005.

Pokud vlastníte vůz Citroën s platnou registrační značkou, je Vaší povinností vůz pojistit. Povinné ručení, neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla, je pojištění plynoucí ze zákona a musí ho mít každé vozidlo, které je provozováno na pozemní komunikaci. V případě, že vozidlo toto pojištění nemá, musí jeho majitel odevzdat SPZ a malý technický průkaz příslušnému orgánu evidence vozidel. Povinné ručení musí mít uzavřeno také vozidlo, které je na pozemní komunikaci pouze ponecháno.

Pojištění si lze sjednat u pojišťovny, která má oprávnění k provozování tohoto druhu pojištění. Na českém trhu je velké množství pojišťoven nabízejících pojištění odpovědnosti za škodu z provozu vozidla. Sazby pro vozy Citroën se liší dle konkrétní pojišťovny.

Oblíbené

Klikař - NevěříšCeník povinného ručení

Ceník povinného ručení získáte vyplněním několika údajů o Vašem voze a o Vás. Dostanete přehledný ceník seřazený podle cen a po...

Klik 3.0 - Povinné ručeníPorovnání povinného ručení

Pro porovnání povinného ručení Vám stačí počítač nebo telefon a 5 minut Vašeho času. Na jednoduché kalkulačce si můžete sami z ...